Gorgon Massive (Holandia) |

Gorgon Massive powstał w Amsterdamie. Założycielem grupy jest Milton Monkou, który już od początku lat dziewięćdziesiątych, grając zarówno na gitarze, jak i na basie, wielokrotnie angażował się w różnego rodzaju muzyczne reggae projekty na terenie Holandii. Był członkiem takich grup jak: „Bridge To Progress”, „Awerness”, „Disagreed”, „Bashcrew”, „N.R.G. Vibes”.

W roku 2002 zaistniał na międzynarodowej scenie reggae sekundując Earl 16 podczas ‚Peter Tosh Memorial Day’ w Obermoschel w Niemczech (tu zagrał już wyłącznie na swoim ulubionym instrumencie – gitarze basowej, przybierając jednocześnie sceniczny pseudonim Turbo B). W sierpniu tego samego roku wyruszył w trasę z Eek-a-mouse, odwiedzając jedne z największych europejskich festiwali reggae: Chiemsee Reggae Summer i Reggae Sundance w Eindhoven. Doświadczenia zdobyte u boku tych mniej, jak i tych bardziej znanych artystów nie odwiodły jednak Turbo B od koncepcji stworzenia własnej grupy, z którym to zamiarem nosił się już niemalże od początku swojej muzycznej aktywności.

W 2003 powstaje więc Gorgon Massive, założony wraz z przyjaciółmi. Główną idea przyświecająca jego członkom jest stworzenie formacji reggae z prawdziwego zdarzenia z klasycznym dla gatunku instrumentarium. Sekcja rytmiczna z dwoma zestawami instrumentów klawiszowych i gitara stanowią 5-osobowy trzon zespołu na czele z wokalistą bądź trio wokalnym. Gorgon Massive chętnie zaprasza do współpracy także dodatkowych instrumentalistów – w zależności od okoliczności i wymagań repertuaru. W tym ostatnim odnajdziemy własne, autorskie kompozycje, klasyczne utwory roots, danchall, reggae, prawie nieograniczony zestaw riddimów, jak również nowatorskie interpretacje najnowszych przebojów.

Gorgon Massive nie ma jeszcze osiągnięć wydawniczych, ale może pochwalić się długa lista kilkudziesięciu występów scenicznych. Do najważniejszych z nich należy koncert podczas King Tubby Memorial Festiwal w lipcu 2004 (www.kingsfield-production.de). Niedawno zespół zadebiutował w Polsce, grając w gdyńskim klubie Ucho. Była to zapowiedź zaplanowanej na połowę sierpnia pierwszej polskiej trasy Gorgom Massive – BreakOut Tour 2008.

W 2008, dzięki regularnym koncertom, grupa konsekwentnie poszerza grono swoich słuchaczy i fanów.