TOTAL CHAOS |

Total Chaos

W 1991 roku zrealizował swój pierwszy album – „Were The Punks” i zagrał wiele wyprzedanych koncertów w Meksyku i USA. Wkrótce zespołem zainteresował się Brett Gurewitz – gitarzysta Bad Religion oraz właściciel Epitaph Rec. Efektem tej znajomości był drugi album – „Pledge Of Defiance”, uważany za jedną z najbardziej bezkompromisowych punkowych płyt w katalogu Epitaph. W ramach kampanii promującej album zespół wyruszył na wspólne tournee po Stanach z Mighty Mighty Bosstones i Battalion Of Saints.

O zespole zaczęło robić się głośno w Europie za sprawą „Chaos Days” organizowanych co roku w Hannoverze. Oczywiście nie mogło zabraknąć tam Roba Chaosa i jego zespołu. Następnym krokiem w historii Total Chaos było podpisanie kontraktu z Cleopatra Records, w której kapela nagrała dwie płyty – „In God We Kill” oraz „The Early Days”. W 2000 roku Total Chaos pojawił się po raz pierwszy w Japonii. Początek XXI wieku przyniósł również nową płytę zatytułowaną „Punk Invasion”, wyprodukowaną przez Jimiego Faraci.

W 2002 roku Total Chaos zostali zaproszeni na największą amerykańską trasę koncertową – „Warped Tours”, a potem zagrali wspólne koncerty z The Adicts i The Exploited. O zespole znów zaczęło być głośno w mediach za sprawą zamieszek, jakie wybuchły w Vancouver, gdy rozzłoszczeni fani wyszli na ulicę, po tym jak Total Chaos i The Exploited nie zostali wpuszczeni do Kanady. Najnowszym wydawnictwem Total Chaos jest album „Freedom Kills” wydany przez prężną niemiecką firmę People Like You.

Jako support wystąpi trójmiejska kapela The Disorient. Są obecni na scenie zaledwie dwa lata, a zdążyli już zagrać ponad pięćdziesiąt koncertów, w tym u boku takich grup jak The Analogs, WC, BdK, Lumpex 75’, KSU czy Dezerter. Ostatnio ich szeregi zasilił Pablo – muzyk grający na… mandolinie!