Happysad |

Od 1995 roku pod nazwą HCKF (Hard Core’owe Kółko Filozoficzne), a od roku 1997 został przemianowany na Happy Sad Generation. Nazwa happysad uformowała się dopiero w 2002 roku, kiedy to wybrano także logo grupy i nagrane zostało pierwsze demo z materiałem, który później znalazł się na płycie „Wszystko jedno”.

Muzyka happysad to regresywny rock, dopełniony charakterystycznymi tekstami. Zespół ma na koncie ponad 300 koncertów w całym kraju. W lipcu 2004 nakładem S.P. Records ukazał się debiutancki album zespołu. Singlowy utwór promujący tę płytę – „Zanim pójdę”, spędził 33 tygodnie na Liście Przebojów Trójki prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego. W kwietniu 2007 roku magazyn „Teraz Rock” umieścił płytę „Wszystko jedno” wśród 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. W październiku 2005 ukazał się drugi album zatytułowany „Podróże z i pod prąd”, świetnie przyjęty przez publiczność tłumnie wypełniającą sale podczas koncertów trasy promocyjnej. Płyta została doceniona także przez krytyków muzycznych – wg magazynu „Teraz Rock” plasuje się wśród najlepszych polskich albumów 2005 roku. W połowie roku 2006 w zespole nastąpiła zmiana perkusisty – Maćka Sosnowskiego zastąpił Jarosław Dubiński.

1 września 2007, w ramach organizowanego corocznie przez zespół happysad festiwalu SKARfest, miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu – „Nieprzygoda”. Nagrań dokonano w Studiu S4 Polskiego Radia oraz w Słabym Studiu SP Records (kwiecień-czerwiec 2007). Producentem i realizatorem nagrań jest Leszek Kamiński. W nagraniu gościnnie udział wzięli: Janusz Zdunek (m.in. Kult) – trąbka oraz Marcin Świderski – klawisze. W połowie września album „Nieprzygoda” zyskał status najlepiej sprzedającej się płyty w Polsce. Podczas jesiennej trasy promocyjnej – Nieprzygoda Tour 2007, zespół zagrał koncerty w ponad 40 miastach na terenie całego kraju…

 

Sprzedaż biletów:

www.ticketonline.pl

oraz

Gdynia
Klub Muzyczny UCHO, ul.św.Piotra 2, tel.661-81-81 lub 661-89-73
Kawiarnia CYGANERIA, ul.3-Maja 27, tel.620-77-22
Salon Muzyczny PULS, ul.Waszyngtona 21 – Centrum Gemini