Sax Club Ucho: Dominik Bukowski |

W 1998 roku przeniósł się na wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, zaś w 2002 roku został jej absolwentem. W 1999 roku otrzymał wyróżnienie indywidualne oraz wyróżnienie dla swojego zespołu BLUE MIND QUARTET w II Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. W styczniu 2002 roku zespół ten zajął pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie Bielskiej Zadymki Jazzowej w Bielsku-Białej oraz otrzymał statuetkę „Aniołka Jazzowego 2002″. Nagrodą konkursu było również wydanie debiutanckiej płyty zespołu.

Od 2003r. co roku zajmuje drugie miejsce w ankiecie JAZZ TOP miesięcznika „Jazz Forum” w kategorii „Wibrafon Roku”. Był nominowany do nagrody GRAND PRIX JAZZ MELOMANI 2003 w kategorii „Nadzieja Melomanów Roku 2003″ oraz „SZTORM ROKU 2005″ przez trójmiejskie wydanie Gazety Wyborczej. Został również nominowany przez Dziennik Bałtycki w plebiscycie „Człowiek Roku 2005″. Jego płyta „Projektor” znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt 2005 roku według miesięcznika „Jazz Forum”.

Gra i nagrywa z takimi muzykami jak: Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Maciej Sikała, Emil Kowalski, Piotr Wojtasik, Leszek Kułakowski, Krystyna Stańko, Jacek Kochan, Wojciech Staroniewicz, Przemysław Dyakowski, Ulf Adaker (Szwecja), Brian Melvin (USA), Mats Eilertsen (Norwegia), Raivo Tafenau (Estonia), Tuna Otenel (Turcja) Goran Larsen (Szwecja). Koncertował na wielu polskich festiwalach jazzowych, a także za granicą (m.in. w Izraelu, Grecji, Norwegii, Szwecji, Rosji, Finlandii, Niemczech, Łotwie i Estonii).