KOMETY, Muzyka Końca Lata, Social Cancer |

Komety

Przed powstaniem Komet Lesław był liderem nieistniejącego już zespołu Partia. W 2003 nakładem Jimmy Jazz Records ukazała się debiutancka płyta Komet, której premiera miała miejsce jednocześnie w Europie Zachodniej i USA. W 2005 wyszła płyta „Via Ardiente”, ukazała się ona w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. W następnym roku zespół wydał album „Komety 2004-2006″, zawierający niepublikowane nagrania. W 2007 roku ukazał się krążek „Akcja v1″, dostępny również w wersji anglojęzycznej. Piosenki promujące album zajęły pierwsze miejsca na wielu listach przebojów. Komety są jednym z nielicznych zespołów, któremu udało się zaistnieć również poza granicami kraju. Piosenki grupy ukazały się na składankach m.in. w USA, Francji, Finlandii, Niemczech, Japonii i Rosji. Na początku 2008 roku, nakładem meksykańskiej wytwórni Esquilo, ukazała się płyta „The Story of Komety” zawierająca najbardziej znane utwory.

 

Muzyka Końca Lata

Zespół założony w 2002 roku przez Bartosza Chmielewskiego, pierwotnie miał być projektem solowym na gitarę i wokal, aczkolwiek, cytując samego lidera: „na skutek zbiegu różnych okoliczności obrósł w ludzi i swoją ostateczną formę przybrał w roku 2004, stając się kwartetem na dwie gitary, bas i bębenek”. Piosenki grupy opowiadają o z pozoru zwyczajnych historiach codziennego życia chłopaków. W roku 2005 Muzyka Końca Lata została zaproszona na wspólną trasę z zespołem Happysad. Rok później wydała swój debiutancki album – „Jedno wesele, dwa pogrzeby”. Obecnie promuje drugą płytę: „2:1 dla dziewczyn”, której premiera odbyła się w październiku 2007 roku.

http://www.mkl.art.pl/

 

Social Cancer

Zespół powstał z początkiem roku 2008. Został utworzony z grup Rusty Spoonz (Johnny – wokal), Steam (Matt i Luck – perkusja i gitara) oraz Mood Cons (Mike – bass). Wzoruje się na takich amerykańskich klasykach jak Bad Religion i Rancid, choć jest też nutka humoru rodem z NOFX.

www.myspace.com/thesocialcancer

 

BILETY: 15 zł (przedsprzedaż) / 20 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w:
Klub Muzyczny UCHO, ul.św.Piotra 2, tel.661-81-81 lub 661-89-73

Kawiarnia CYGANERIA, ul.3-Maja 27, tel.620-77-22

Salon Muzyczny PULS, ul.Waszyngtona 21 – Centrum Gemini