Sax Club Ucho: PASJA |

W projekcie uczestniczą:

- Bobby Few – pianista pochodzący z Cleveland – USA, żywa legenda jazzu. Zapisał się na kartach historii muzyki, uczestnicząc w nagraniach największych postaci jazzu nowoczesnego, takich jak Albert Ayler, Steve Lacy, Archie Shepp i Booker Ervin. W późnych latach 60., po owocnym w nagrania i koncerty czasie spędzonym w Nowym Jorku, przeniósł się do Paryża, stając się niezastąpionym pianistą europejskiej awangardy.

- Klaus Kugel – czołowy jazzowy perkusista niemiecki, jeden z najważniejszych muzyków europejskiej awangardy. Współpracował w ramach koncertów i nagrań z najznamienitszymi muzykami międzynarodowej sceny jazzowej, między innymi z Bobo Stensonem, Tomaszem Stańko, Charliem Mariano, Kennym Wheelerem, Charlesem Gaylem, Michelem Pilzem i Theo Jörgensmannem.

- Mark Tokar – wybitny ukraiński kontrabasista młodego pokolenia. Prowadzi czynną działalność koncertową i nagraniową na terenie Europy. Współpracował z najważniejszymi postaciami światowej awangardy muzycznej, między innymi z Kenem Vandermarkiem, Petrasem Visniauskasem, Miceą Tiberianem, Mikołajem Trzaska, Yuriem Yaremczukiem i Robertą Piket.

- Wacław Zimpel – klarnecista, kompozytor. Współpracował z najważniejszymi przedstawicielami polskiej i międzynarodowej awangardy muzycznej, między innymi z Kenem Vandermarkiem, Mikołajem Trzaska, Timem Daisym, Davem Rempisem, Aramem Sheltonem. Jego wspólny projekt z Timem Daisym „Four Walls” (w którym udział wzięli również Mark Tokar i Dave Rempis) został uznany płytą roku 2009 w ankiecie serwisu DIAPAZON.

 

BILETY: 25 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w:

Klub Muzyczny UCHO, ul.św.Piotra 2, tel.661-81-81 lub 661-89-73

Kawiarnia CYGANERIA, ul.3-Maja 27, tel.620-77-22