POMERANIAN METAL FEST II |

CALM HATCHERY

www.myspace.com/calmhatchery

Słupsko-białostocka kapela death metalowa, powstała w 2002 roku.

 

KRIEGSEISEN

www.myspace.com/kriegseisen

Trójmiejska kapela black metalowa powstała w 2004 roku z inicjatywy wokalisty (Nilg), basisty (Ast), gitarzysty (Orlock) oraz perkusisty (Azghal). Praktycznie wszyscy muzycy Kriegseisen udzielali się wcześniej w trójmiejskich kapelach black metalowych. W tym też roku zespół zagrał swoje pierwsze koncerty, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony publiczności. Niecały rok później do kapeli dołączył kolejny gitarzysta – Golik. Na początku maja 2006 roku Kriegseisen zarejestrował swój debiutancki materiał demo, zatytułowany „Against Lies and Betrayal”.

PLEROMS GATE

www.myspace.com/pleromsgate

Trójmiejski zespół ze szczególnym podejściem do grania metalu. Prezentuje oryginalne spojrzenie na ekstremalny metal, wykorzystując elementy etnicznej muzyki starożytnych kultur i tradycji. Cechą charakterystyczną jest maksymalnie prawdziwe, żywe metalowe brzmienie połączone z naturalnymi dźwiękami instrumentów etnicznych i klasycznych. Teksty utworów to zaawansowane okultystycznie przemyślenia, zahaczające o filozofię Crowleya, gnozę, starożytne mity i kulty.

 

FULCRUM

www.fulcrum.pl

Zespół powstał w wakacje 2005 roku z inicjatywy basisty Pitera oraz perkusisty Majka. Po wielu projektach miała to być wreszcie kapela, która da muzykom prawdziwe możliwości w graniu kreatywnej muzyki, w której będzie można się rozwijać. Po wspólnym ograniu sekcji rytmicznej i wstępnym ustaleniu kierunku, w jakim ma iść muzyka, członkowie grupy zaczęli szukać gitarzysty. Po wielu przesłuchaniach oraz chwilach, w których nic się nie działo z racji problemów z salą do grania, w końcu znaleźli odpowiedniego muzyka. W grudniu 2005 roku do formacji dołączył wokalista Paweł – znany z Dissektion Room, który bardzo szybko wpasował się w obrany styl. W czerwcu 2007 roku dołączył natomiast gitarzysta – Bartek, który szybko opanował materiał, dzięki czemu kolejne koncerty grupa gra już w składzie 5-osobowym. Aktualnie zespół jest po nagraniu swojego pierwszego MCD noszącego tytuł „Cyclosporine”. Na płycie znalazło się osiem utworów, składających się razem na prawie 15 minut materiału. Kapela odniosła również sukces, wygrywając festiwal GO Rock 2007 w Stalowej Woli.

 

SANCTUARIUM

www.myspace.com/sanctuariumpl

Kapela ze specyficznym podejściem do Symfonicznego Black Metalu. Koncepcją na grę było połączenie jadowitego, niosącego niesamowitą dawkę nienawiści brzmienia, wraz z pełnymi grozy i zarazem pięknymi partiami klawiszowymi. Zespół swoją postawą wyraża sprzeciw wobec ślepoty ludzi podatnych na manipulacje kościoła.

Nariel – wokal, bas

Meliot – gitara

Thanatos – keyboard

Jarhead – perkusja

 

Na miejscu kioski z wydawnictwami zespołów.