Indie Rock Festival |

Saluminesia

Zespół powstał w 2004 roku w Sopocie, a rok później zadebiutował w radiowej Trójce. W 2007 roku wydał EP-ke „Saluminesia” i znalazł się na składance „Offensywa” Piotra Stelmacha. Rok później wypuścił pierwszy oficjalny singiel. Znalazł się on na playlistach Trójki, Eska Rock, Euro i wielu innych stacji radiowych na terenie całej Polski. Saluminesia jest laureatem Eko Union of Rock Węgorzewo 2008, gdzie zdobyła 3 nagrody: Grand Prix, nagrodę dziennikarzy oraz publiczności. Zespół przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty.

http://www.myspace.com/saluminesia

 

Time to Express

Rockowa formacja pochodząca z Gryfic. Od momentu zaistnienia, już po kilku miesiącach prób, Time to Express okrzyknięto Indywidualnością Muzyczną Europejskiego Tygodnia Młodzieży w Szczecinie. Grupa w ramach nagrody nagrała pierwszą EP-kę. Zespół zagrał na finale festiwalu Union of Rock 2008, gdzie zajął czołowe miejsce. Dostrzegł go również Piotr Kaczkowski, czego efektem było umieszczenie utworu „Tysiąc nowych dni” na składance „Artyści Minimaxu”. Zespół podpisał kontrakt z warszawską wytwórnią BIG BLUE RECORDS. Debiutancki album – „Traffic Life”, czeka na swój debiut do 20 maja.

http://www.myspace.com/timetoexpress

 

Halo

Poznański zespół grający muzykę niezależną. Początek jego powstania szacuje się na rok 2005. Grupa dawała liczne koncerty w Poznaniu, wszędzie licznie zapełniając sale klubowe. W roku 2007 wokalista Mateusz Otczyk postanowił nieść pomoc ludziom w Ugandzie. Działalność grupy została więc zawieszona na rok. Obecnie zespół powraca w nowym, odświeżonym składzie. Zespół w ciągu trzech lat działalności zagrał już dwa razy w gdyńskim Uchu.

http://www.myspace.com/halopoland (w budowie)

 

Timmy and The Drugs

Gdyński zespół, który powstał w połowie 2006 roku charakteryzuje się energiczna wystawą rock and rolla w korzeniach punk rockowych. Inspiracje grupy sięgają od motywów muzyki cyrkowej po elektroniczną. Uzewnętrznieniem muzycznego alter ego przyniosło nagranie „The Freak Show”, a rok pobytu w Arkham – nagraniem „The Straitjacket”.

http://www.myspace.com/timmyandthedrugs

 

/INFO Organizatorzy/