Tragedy, Utopia, Calm The Fire |

Podczas, gdy His Hero Is Gone oszałamiało potęgą brzmienia, apokaliptycznym nastrojem i zawrotnymi zmianami tempa, w twórczości Tragedy ten ostatni element zastąpiony został przez d-beat, stanowiący podstawowy rytm. Co zaś najważniejsze – w muzyce ekipy z Portland pojawiła się duża dawka znakomitych melodii. Ta mikstura dała efekt w postaci entuzjastycznego przyjęcia wśród szerokiej publiczności, jak i pojawienia się rzeszy naśladowców na całym świecie. Zespół wydał dotąd trzy albumy – „Tragedy”, „Vengeance” i „NerveDamage”, epkę „Can We Call This Life?” i split epkę z legendą szwedzkiej sceny hardcore Totalitar. Poza tym ostatnim krążkiem wszystkie pozycje ze swej dyskografii grupa opublikowała samodzielnie. Członkowie Tragedy udzielali się lub nadal grają, także w takich formacjach jak m.in. Deathreat, From Ashes Rise, Warcry, Severed Head Of State, Criminal Damage, Call The Police, Face Down, Union Of Uranus. Zespół nigdy nie prowadził w internecie swojej strony czy profilu w jakimkolwiek portalu społecznościowym. Nie rozsyła materiałów promocyjnych (zdjęć dla prasy itp.).

Na koncercie w gdyńskim „Uchu” pojawi się w składzie:

Todd Burdette – gitara i wokal

Yannick Lorraine – gitara

Billy Davis – bas i wokal

Paul Burdette – perkusja

www.myspace.com/tragedyone (profil nieoficjalny)

 

UTOPIA (Olsztyn) – punk rock

Olsztyńska Utopia istnieje od 2003 roku. Zespół ma na koncie jeden album wydany przez trójmiejską wytwórnię Trująca Fala. Jego zawartość to porywający, szybki i melodyjny punk rock z kobiecym wokalem, przywołujący mocne skojarzenia z legendarnym La Fraction (który to zespół będzie można zresztą zobaczyć w Uchu w lipcu, podczas piątej edycji DIY Hardcore Punk Festu).

www.myspace.com/utopiaolsztyn

 

CALM THE FIRE (Trójmiasto/Bytów) – hardcore/metal

Zespół istnieje od sześciu lat. Zagrał dotąd kilkadziesiąt koncertów, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Rok temu, nakładem trójmiejskiej wytwórni Burning Chords, ukazał się jego debiutancki album zatytułowany „Under Pressure”. Zawiera on 8 utworów, w których mocny hardcore miesza się z elementami metalu a la Entombed.

www.myspace.com/calmthefire