Tribute to Seattle’09 – Snails, Clockwise, Broken Betty, Lost Dogs |

16 maja odbędzie się kolejna edycja Tribute to Seattle – w tym samym, co rok temu składzie organizatorskim.Tym razem w ramach nowej akcji 3.City Rock Inc. Jeśli po zeszłorocznym niesamowitym debiucie potraficie wyobrazić sobie coś równie mocnego – na pewno myślicie o Tribute to Seattle’09. Wystąpią dla Was: Snails i Clockwise (znane z poprzedniego TTS) oraz po raz pierwszy Broken Betty i Lost Dogs. W wykonaniu wymienionych zespołów usłyszycie na żywo numery takich kapel ze Seattle jak: Pearl Jam, Nirvana, Alice In Chains, Soundgarden, Tad, The Melvins, Mudhoney i wiele wiele innych!

Oficjalne informacje o Tribute to Seattle znajdziecie na stronie organizatorów koncertu: www.rock3city.pl

Pierwszy Tribute to Seattle odbył się w marcu 2003 w klubie Jamajkafe w Gdyni – siostrzanym mieście Seattle, i odniósł spory sukces. Takie imprezy były organizowane w Polsce o wiele wcześniej, jednak – pomijając różnice geograficzne, szczególne znaczenie miał skład Tribute to Seattle. Konglomerat znanych i szanowanych trójmiejskich muzyków związanych z takimi zespołami jak m.in. Fungus, El-Vehiculo, LARS, Les Bigos, Bielizna (od 2004 jako Stowarzyszenie Live Act). Ciekawostką jest, że podczas pierwszego Tribute to Seattle wystąpił także gościnnie nikomu nieznany zespół Snails – obecni organizatorzy Tribute To Seattle Gdynia. W 2004 roku Live Act przeniósł imprezę do większych klubów. 4 kwietnia był to Klub Ucho w Gdyni, zaś 5 kwietnia toruńska Od Nowa. Koncerty uświetnił gościnnym występem Tymon Tymański, wykonując utwory Nirvany, ponadto wsparcia wokalnego udzielił Guzik (Flapjack, Homosapiens). W odpowiedzi na liczne sygnały z całego kraju – w październiku 2005 roku Live Act zorganizowało Tribute to Seattle Tour w 11 dużych polskich miastach.

Zaraz po trasie w 2005 roku impreza ucichła, aż w końcu zmarła śmiercią naturalną. Wraz z Tribute to Seattle 2008 powstała idealna szansa, by kultywować tradycje regionu i odrodzić na nowo idee zapoczątkowana przed 5-cioma laty przez starszych kolegów. Zespół Snails, korzystając z doświadczenia, jakie zdobył przy okazji TTS 2003, wspólnie z innymi młodymi zespołami podjął się tego trudnego zadania. Formuła koncertu pozostała taka sama, z jedną różnicą… na koncertach prezentowane są młode i utalentowane rockowe zespoły, działające w Trójmieście i okolicach. Reaktywacja Tribute to Seattle w 2008 roku, mimo ograniczonego budżetu i promocji, zgromadziła ponad 500 osób! Zadowalający debiut.