Pustki |

Pustki zostały nominowane do prestiżowej nagrody Paszportu Polityki. Otrzymały nagrodę „miazgi” miesięcznika PULP w kategorii zespół roku i płyta roku, a także uznani zostali za zespół roku 2008 przez słuchaczy „audycji alternatywnej”, a także offensywy Deluxe w radiowej trójce.

Zespół Pustki powstał latem 1999. Już ich pierwsza płyta „Studio Pustki” zebrała świetne recenzje i została bardzo pochlebnie przyjęta przez prasę muzyczną. W swoim graniu Pustki nawiązywały do takich zespołów jak The Stooges czy Velvet Underground, poszukując jednocześnie własnego stylu. Zaowocowało to drugim, znakomitym albumem, na którym znalazł się krótki manifest artystyczny głoszący, że Pustki to „Muzyka Ściany Wschodniej”.

Oprócz albumów i koncertów zespół ma na swoim koncie muzykę do filmów i spektakli teatralnych a także udział w wielu kompilacjach. Ostatnia z nich „Wyspiański wyzwala” to zbiór kilkunastu utworów napisanych przez polskich artystów do wierszy Stanisława Wyspiańskiego. Piosenka Pustek „Wesoły jestem” jest singlem promującym to wydawnictwo.