Wolna Scena Uchodrom – konkurs |

Marla Cinger

Zespół powstał w październiku 2008 z inicjatywy Joanny Kucharskiej. Do przełomu marca i kwietnia bieżącego roku kapela eksperymentowała z elektroniką, jednak po roszadach w składzie grają z żywą perkusją. Warto dodać, że poza Adamem Olesiejukiem (gitara i wokal) reszta zespołu tworzy także znane trójmiejskie Kiev Office.

 

Spoiwo

Pewnego dnia spotkała się paczka starych przyjaciół z gatunku tych, którzy znają się od zawsze, tych których traktuje się jak rodzinę, tych którzy znają Cię jak nikt inny. Tego dnia rozmawiali niestety tylko o przeszłości, starych dobrych czasach, w teraźniejszości coraz mniej ich łączyło. Powstała idea założenia zespołu, który spoiłby ich przyjaźń – tak w 2005 roku powstało Spoiwo.

 

Wściekłe Psy

Zespół powstał w 2008 roku, został założony przez czterech mieszkańców Starogardu Gdańskiego (z których każdy już wcześniej udzielał się w innych projektach). Od początku działalności muzycy intensywnie koncertują, a na ich repertuar składają się kompozycje własne oraz klasyka rock’n'rolla.

 

Kolonia

Zespół powstał w 2007 roku w Gdyni. Od początku grupa stawiała na ciekawe podejście do melodii i rytmu, co można było usłyszeć na kilkunastu koncertach w Trójmieście oraz poza nim. Jest to trzecia kapela, w której udziela się Krzysiek Wroński – perkusista Kiev Office i Marli Cinger.

 

The Lyrics

Początek istnienia zespołu to towarzysko-plażowo-muzyczne spotkania Dżusty i Sajko. Jesienią 2008 roku postanowiły jednak poważniej podejść do swoich planów muzycznych. Dżusta preferuje akustyczne i liryczne covery popowych hitów, Sajko tworzy własne utwory. Wkrótce do zespołu dołączyli Krzysiek, Dawid i Darek ostatecznie zamykając skład The Lyrics.