Ra:IN, Proghma-C, Psychollywood |

Ra:IN

Ra:IN jest przede wszystkim znany jako obecny zespół PATY, gitarzysty legendarnego X JAPAN. Jego nazwa stanowi skrót frazy Rock and Inspiration (Rock i Inspiracja). Muzyka tego kwartetu to przeważnie instrumentalny hard rock, chociaż okazjonalnie występuje on wraz z zaproszonymi wokalistami. Obok koncertów w Japonii, grupa ta grała także zagranicą, m.in. w innych krajach azjatyckich i w Europie. Wszyscy członkowie zespołu od długiego czasu obracają się w muzycznym biznesie i mają sporo doświadczenia, więc możecie spodziewać się od nich muzyki na wysokim poziomie!

Ra:IN został założony w 2002 roku przez gitarzystę PATĘ (X JAPAN), basistę Michiakiego (ex-TENSAW) oraz perkusistę Tetsu Mukaiyamę (ex-Red Warriors, ex-Cocco). Rozpoczęli oni działalność pod koniec 2002 roku, a dokładniej w grudniu, kiedy zagrali krótką trasę koncertową. Zespół ten należy do wytwórni Danger Crue. W lutym 2003 roku grupa rozpoczęła nagrywanie piosenek, czego rezultatem było wydanie w kwietniu maksisingla The Border. Kilka miesięcy później ukazał się pierwszy album zespołu – The Line, który otrzymał wiele pochwał od krytyków. Po nagraniu płyty, Ra:IN rozpoczął ogólnokrajową trasę koncertową, z której większość występów została całkowicie wyprzedana. W trakcie tego roku zespół zagrał prawie sto koncertów! Pierwsze kroki poza Japonią zostały poczynione w 2004 roku, kiedy to Ra:IN zagrał na znanych imprezach w Szanghaju, w Chinach i w Tajwanie. Pierwszy koncert w Europie odbył się natomiast w maju 2005 roku w Paryżu. Wszystkie występy zespołu spotkały się z entuzjastycznym odzewem ze strony słuchaczy. We wrześniu 2005 roku formacja zagrała ważny, samodzielny koncert w Cafe Le PSYENCE, aby uczcić słynne Muzeum hide przed jego zamknięciem. Występ ten był ekscytującym i wzruszającym wydarzeniem, zarówno dla zespołu, jak i dla fanów. Rok 2007 przyniósł ze sobą ważną zmianę dla zespołu, ponieważ został do niego oficjalnie przyjęty keybordzista D.I.E., który wcześniej występował z Ra:IN jako support. Rezultatem niezliczonej ilości występów, które odbyły się w tym okresie, było pierwsze DVD koncertowe formacji HARD RAIN & ROCKS LIVE. Wydawnictwo to zawierało również materiał z koncertu w Cafe Le PSYENCE sprzed dwóch lat. Wiosną 2008 roku zespół wydał swój trzeci album. Lider grupy, PATA, obok swojej działalności w Ra:IN, znalazł się również w składzie reaktywowanego X JAPAN i zagrał razem z nim między innymi trzy koncerty w Tokyo Dome.

W dzień poprzedzający koncert, czyli 24 czerwca, zapraszamy do Cafe Cyganeria na spotkanie z muzykami zespołu Ra:IN.

 

Proghma-C

Historia zespołu sięga roku 2002, kiedy na drodze muzycznych poszukiwań spotkało się kilku młodych zapaleńców alternatywnych dźwięków. Trzy osobowości o różnych doświadczeniach muzycznych zapragnęły połączyć w jedną całość swoje odmienne inspiracje muzyczne. Miłość do muzyki, energia oraz chęć stworzenia odmiennego świata dźwięku była i nadal jest głównym motorem napędzającym PROGHMA-C.

PROGHMA-C to twór, który podlega ciągłym przemianom, licznym eksperymentom muzycznym, a przede wszystkim nieprzerwanej chęci tworzenia muzyki, która zawsze będzie dla nas nieodkrytą przestrzenią piękna. Inspiracje klimatami trans, ambient, rock, pop, new age, death, fusion czy progressive towarzyszą nam od lat.

Po paru latach odkrywania własnej drogi, z czwartą osobą w składzie w roli wokalisty, PROGHMA-C zarejestrowało pierwszą EP zatytułowaną „Down In a spiral” (2005). Mimo że „Down In a spiral” nie zostało wydane, odbiło się szerokim echem wśród fanów muzyki eksperymentalnej w Polsce i zagranicą.

Rok 2007 był dla PROGHMA-C wyjątkowy. Zarejestrowany został bowiem materiał na pierwszą płytę długogrającą zatytułowaną „Bar-do Travel”, pod czujnym okiem realizatora Szymona Czecha w olsztyńskim Studio X.

Koncerty PROGHMA-C to imprezy, na których zespół stara się stworzyć niepowtarzalną, transową atmosferę. Zespół zagrał trasę koncertową z grupą Blindead oraz pojedyncze koncerty razem z kapelami The Ocean, Thema 11, Frontside czy Chainsaw, które spotkały się z bardzo pozytywną recenzją ambitnej i wymagającej publiczności.

Początki zespołu PSYCHOLLYWOOD sięgają 2004 roku, kiedy to Ian Ian i Krzyżak postanowili założyć zespół Psychollywood. Pomysł na granie był prosty – rura i do przodu. Za właściwe wzorce uznali takie zespoły jak: The Cult, Motley Crue, Social Distortion czy Guns ‚N Roses, ale i wykonawców jak Down, Kyuss, Clutch czy Black Label Society. Początki nie były łatwe, bo brakowało reszty ekipy, ale z pomocą przyszli Koniu i Nick (obaj Blindead), stanowisko basowego objął natomiast Lisek (ex-FNAG i Ozyr Band).

Niestety w tym składzie zespół nie przetrwał próby czasu. Wraz z nadejściem 2009 roku starzy kumple przypomnieli sobie, co chcieli stworzyć razem i odżyły stare demony – ze zdwojoną mocą! To, co Psychollywood proponuje to bezkompromisowe podejście do Rock ‚N Rolla oraz energia, energia i jeszcze raz energia! Aktualnie zespół koncentruje się na ograniu materiału i tworzeniu nowych numerów.

Dzisiejsze oblicze zespołu poza wspomnianymi wyżej Ian Ianem (Bass) i Krzyżakiem (Gitary) tworzą: Dioux – odpowiedzialny za głos kapeli, Mike – obsługujący gitary oraz Stiv napędzający tą maszynerie na bębnach.

 

Bilety dostepne w sieci TicketOnline.