Sax Club Ucho: Gaba Kulka |

Pierwszy album „Between Miss Scylla and a Hard Place” Gaba nagrała w 2003 roku metodą D.I.Y. w swoim mieszkaniu w Warszawie, wykonując wszystkie partie wokalne i instrumentalne, wypalając go na płytach CD-R, opatrzonych czarno-białą naklejką z magicznym numerem 22 i równie czarno-białą okładką. Podobny proces odbył się w 2006 roku przy okazji nagrywania płyty „Out” – tym razem jednak album został profesjonalnie wytłoczony i wydany, rujnując domowy budżet Gaby. Posunięcie okazało się opłacalne, bo album szybko zyskał uznanie mediów i krytyków (także nominację do Nagrody im. Mateusza Święcickiego przyznawanej przez Radiową Trójkę), chwalących Gabę za muzyczną wyobraźnię, świeżość i brzmienie niespotykane na polskiej scenie muzycznej oraz przysparzając jej nowych fanów. „Out” był następnie remasterowany w studio i ponownie – tym razem oficjalnie – wydany w 2007 roku.

Od tego czasu w karierze muzycznej Gaby sporo się wydarzyło. Kupiła sobie nowe klawisze, zaczęła grać z zespołem, jej koncerty zaczęły być biletowane, zrezygnowała z pracy zgodnej z jej wykształceniem (architekta wnętrz) oraz wreszcie rzuciła swoje 3/5 etatu w sklepie meblowym (podczas wyprzedanego koncertu w warszawskim Koneserze oświadczyła, że sprzedała już ostatni w życiu wazonik i nigdy więcej). Z tym przygotowaniem bardzo intensywnie włączyła się do różnych projektów muzycznych: komponując i wykonując muzykę do spektaklu „Rafalala Show – Zabawy Nocą” (premiera w Teatrze Polonia w Warszawie), współtworząc wraz z muzykami formacji Baaba grupę Baaba Kulka (hołd złożony na ołtarzu Iron Maiden i dla wielu objawienie roku 2008), koncertując z orkiestrą symfoniczną (z materiałem „Out”), a nawet gościnnie pojawiając się z zespołem Mitch & Mitch (w roli Olimpii Słodycz przy okazji Festiwalu Niewinni Czarodzieje 2008), oraz pisząc teksty i śpiewając z Reni Jusis na jej albumie -”Ilozjon cz.1″. Powagę sytuacji może oddawać prosty fakt, że od stycznia do maja 2009 roku Gaba nagrywała wokale na cztery różne albumy.  Przede wszystkim jednak Gaba skupiła się nad grą na żywo przy akompaniamencie zespołu Raalya, zamieniając solową swobodę na grupowe aranżacje i zyskując dzięki temu nowe, mocniejsze brzmienie.

4 maja 2009 roku będzie miała swoją premierę płyta „Hat, Rabbit”, nagrana pod okiem Leszka Kamińskiego, następnie zmiksowana i współ-produkowana przez Marcina Borsa. Na płycie, oprócz stałego składu zespołu, pojawia się Konstanty Andrzej Kulka oraz Czesław Mozil. Album zostanie wydany przez wytwórnię Mystic Production (wydawcę między innymi projektu Czesław Śpiewa, Behemotha, Pogodno oraz Dick4Dick), ponieważ Mystic Production specjalizuje się w heavu metalu, ta współpraca jest skazana na sukces. Trasa koncertowa, promująca wydanie „Hat, Rabbit”, planowana jest na jesień 2009 roku.

 

BILETY: 25 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho, Cafe Cyganeria, Salon Muzyczny Puls oraz za pośrednictwem sieci TicketOnline.