Beach Boys Hardcore Fest |

KINGDOM (sxe hard core, USA)

Zespół z Filadelfii i Bostonu (USA) z panią na wokalu. Te 4 vegan straight edge’owe dzieciaki reprezentują nowoczesny hardcore z old schoolową etyką, w tekstach nawiązując do ucisków we wszystkich formach: od zwierząt, wykorzystywania i nadużyć do pracy, globalnego ubóstwa i okrucieństwa, kontrastując z poczuciem beznadziejności.

 

RHINOCEROS (sxe hard core, USA)

Stylistycznie przypominający wczesne Madball z naleciałościami 100 Demons. Rhinoceros nie czerpią jednak w prosty sposób z dokonań poprzedników, lecz starają się znaleźć swoje miejsce na scenie hard core straight edge. Band jak dotąd bardziej znany na swojej lokalnej scenie, trasa z Kingdom to szansa na dotarcie do większej publiczności.

 

REGRES (old school, Częstochowa)

Pozytywne „dzieciaki”, które wiedzą, co to Minor Threat. Częstochowski Regres to w chwili obecnej jeden z najdłużej grających i najaktywniejszych polskich zespołów hardcore punkowych. Zaczął w 1999 roku i zdobył serca wielu dzieciaków swoim pozytywnym podejściem do życia i tworzonej muzyki. A ta to nic innego, jak melodyjny hc/punk z ambitnymi tekstami! Doskonałe koncerty i kontakt z publicznością.

 

NO HEAVEN AWAITS US (hard core metal, Chojnice)

Muzyka No Heaven Awaits Us jest wypadkową różnych stylów, jednak oscyluje w bardziej ciężkich i brutalnych klimatach. Można zamknąć ją w szufladce metal/core, lecz w wolnym i brutalnym znaczeniu. Kontrowersyjna nazwa nasuwa skojarzenie, żeby żyć własnym życiem i nie patrzeć na to, czy ktoś tam na górze oceni, czy żyjemy zgodnie z jego regułami czy nie.

 

STRONG SO FAR (old school hard core, 3M)

Nowa trójmiejska obiecująca młodzież. Szybkie granie z konkretnymi tekstami. Nie znasz? Obczaj! Kwestią czasu jest ich koncert w Twoim mieście.