Acid Drinkers – 20 Absolutely Wired Years Tour |

Zespół Acid Drinkers powstał 21 września 1986 roku z inicjatywy Tomasza „Titusa” Pukackiego (wokal, bas) oraz Roberta „Litzy” Friedricha (gitara, wokal). Do składu dołączyli Darek „Popcorn” Popowicz (gitara) oraz perkusista Piotr „Chomik” Kuik, później zastąpiony przez Macieja „Ślimaka” Starostę. W tym składzie zespół pracował nad własnymi kompozycjami – powstawały takie numery jak „Barmy Army”, „Del Rocca” czy „I Mean Acid”. W niecały miesiąc po utworzeniu kapeli Titus został powołany do wojska i na dwa lata opuścił kolegów, którzy mimo wszystko nie mieli zamiaru próżnować: Litza i Popcorn podjęli się reaktywacji zespołu Slavoy. Po pewnym czasie obydwaj dostali propozycję grania od znanych formacji: Popcorn od Wilczego Pająka (Wolf Spider), Litza zaś od Turbo.

Po powrocie z wojska Titus próbował reaktywować swój pierwszy zespół – Los Desperados. Próby spełzły na niczym, a sam zainteresowany po spotkaniu z Popcornem zdecydował się na wznowienie działalności Acid Drinkers. Do zespołu doszli Litza i Ślimak. Debiut sceniczny grupy miał miejsce we Wrocławiu na Wyspie Słodowej 26 sierpnia 1989 roku. Występ ten otworzył kapeli drzwi do kariery: wieść o nowym, świetnym zespole metalowym szybko rozeszła się po Polsce. Panowie niedługo po tym dostali szansę nagrania płyty, a tym samym kontynuacji kariery. W tym składzie powstały klasyczne już dziś albumy, m.in. debiut „Are You a Rebel?”, „Vile Vicious Vision” czy najsłynniejszy krążek – „Infernal Connection”.

Pod koniec 1998 roku Litza zdecydował się opuścić zespół. Zastąpił go śpiewający gitarzysta, lider zespołu Guess Why, Przemysław „Perła” Wejmann. Wraz z Perłą zespół nagrał trzy albumy: „Amazing Atomic Activity”, „Broken Head” i „Acidofilia”. Na początku 2003 roku Perła postanowił odejść z kapeli. Decyzja ta była wynikiem nieporozumień i odmiennych koncepcji co do przyszłości zespołu i jego muzyki. Mniej więcej miesiąc trwało, zanim wybrany został nowy gitarzysta. Został nim dobrze znany lider nieistniejącej już formacji Illusion – Tomek „Lipa” Lipnicki. Wraz z Lipą zespół nagrał dobrze przyjęty album „Rock Is Not Enough, Give Me the Metal!”. Po ponad roku nowy gitarzysta rozstał się jednak z zespołem na rzecz własnego projektu – Lipali. Na jego miejsce, z zespołu None, przyszedł Aleksander „Olass” Mendyk.

17 grudnia 2007 Acid Drinkers podpisali kontrakt z wytwórnią Mystic Production. 7 lipca 2008 roku ukazał się nowy album grupy zatytułowany „Verses of Steel”. 30 listopada 2008 z powodu niewydolności układu krążenia zmarł w Krakowie w wieku 29 lat gitarzysta Aleksander Mendyk. Pierwszy koncert bez Mendyka zespół dał 13 grudnia 2008 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu (przed Illusion). Podczas występu muzycy uczcili pamięć zmarłego. 9 maja 2009 roku jako gitarzysta do zespołu dołączył Wojciech „Jankiel” Moryto.

W swojej historii zespół zagrał około 1000 koncertów, były to występy podczas festiwali jarocińskich, Metalmanii, Węgorzewa, Przystanku Woodstock czy Odjazdów. Na każdym z nich Acid Drinkers byli gwiazdą pierwszej wielkości. Poprzedzali w naszym kraju występy m.in. Deep Purple, Megadeth, Bruce’a Dickinsona, Sepultury, Paradise Lost i Slayera, a na ich płytach wśród gości znaleźć można Edytę Bartosiewicz, Kazika Staszewskiego, Tomka Lipnickiego z Illusion, Patrycję Kosiarkiewicz i Grzegorza Skawińskiego. Acid Drinkers są zdobywcami Fryderyka 1998, 2000, 2004 i 2009 w kategorii hard&heavy, a także Złotego Bączka za rok 1998 i 2007 – nagrody II PR TVP w kategorii najlepszego zespołu. Ponadto zostali uznani za jeden z pięciu najlepszych zespołów lat 90. przez dziennikarzy oraz czytelników miesięcznika „Tylko Rock” (wspólnie z Hey, Kazikiem Staszewskim, Edytą Bartosiewicz i O.N.A.).