Abradab |

W 1996 roku ukazał się ich debiutancki album „Księga Tajemnicza. Prolog”, który zawierał materiał stworzony w gatunku hardcore-psycho rap (wymyślony i nazwany tak przez członków grupy). Płyta odbiła się szerokim echem w kraju rozchodząc się w 80.000 egzemplarzy, a zespół zyskał znaczne grono fanów. Płyta otrzymała dwie nominacje do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej „Fryderyk”.

Kolejne dwa albumy (wydane w 1998 i 2000 roku) powstały w zmienionym składzie osobowym (z grupy odszedł Magik, a pojawił się DJ Feel-X) i ugruntowały pozycję zespołu na rynku jako jednego z najciekawszych i najbardziej oryginalnych przedstawicieli tego gatunku muzycznego. Drugie wydawnictwo zespołu zdobyło status Złotej Płyty, trzecie doczekało się Fryderyka za najlepszy album hip-hop, a singiel „Konfrontacje” przez 200 tygodni nie schodził z listy przebojów rozgłośni Radiostacja, czym ustanowił swoisty rekord.

W 2000 roku Kaliber zawiesił działalność fonograficzną, a AbradAb rozpoczął karierę solową. W 2004 roku ukazał się jego pierwszy solowy „Czerwony Album”, poprzedzony hitowym singlem „Miasto jest nasze”. Album ten przyniósł AbradAbowi Fryderyka 2004 za najlepszy album hip-hop, a także nagrodę MTV i Yacha Publiczności dla Kobasa Laksy – twórcy animowanego teledysku do utworu „Rapowe Ziarno 2. Szyderap” z tejże płyty. W grudniu 2005 dość nieoczekiwanie ujrzał światło dzienne drugi solowy album dAba „Emisja Spalin”, ze znakomitym singlem „Rap to nie zabawa już” z gościnnym udziałem Joki i DJ Feel-X’a. Dorobek artysty uzupełnia ostatni studyjny album („Ostatni Poziom Kontroli” wydany 3.X.2008), a także kilkaset zagranych koncertów w kraju i za granicą (USA, Anglia, Niemcy, Irlandia, Czechy, Francja, Włochy, Austria).