Dry, Drifter, Weatherstorm |

DRY

Zespół powstał ze szczątków poprzedniej kapeli Pitera, która grała w stylu Opeth. Pierwsze demo nagrał w małym studiu Rockton, a jego pierwszy prawdziwie koncertowy występ odbył się w 2009 roku na deskach gdyńskiego Ucha. Następnie grupa zabrała się za nagranie kolejnego dema, również w Rocktonie. Chciała, żeby jakość nagrania była jak najlepsza i poświęciła na to łącznie chyba ze 30h! Ale warto było, „Król Szos” i „Oni Zaraz Przyjdą Tu” brzmią dużo lepiej niż poprzednie utwory, a doświadczenie nabyte przy nagrywaniu jest bezcenne.

DRIFTER

Zespół powstał z inicjatywy Tomka Piaska (gitara), Adama Tuszyńskiego (perkusja) i Michała Nowakowskiego (gitara) w pierwszych dniach maja 2009 roku. Początkowym założeniem było funkcjonowanie jako sideproject, jednak po poznaniu Tomka Bessera (wokal) muzykom ukazały się nowe perspektywy. Niedługo po zasileniu grupy przez wokalistę, do projektu przyłączył się Maciej Lubocki (bas) i skompletowany skład zaczął funkcjonować pod roboczą nazwą Drifter. Szybko powstały pierwsze, amatorskie nagrania i pojawiły się możliwości scenicznego debiutu. Drifter w wyżej wymienionym składzie zagrał koncert w gdyńskim klubie Ucho na I Przeglądzie Zespołów Licealnych „Projektor”, gdzie został dobrze odebrany przez publikę. Następnie miejsce miały małe zmiany w zespole: na basie Maciek Lubocki został zastąpiony przez Maćka Bardo, lecz na dzień przed kolejnym koncertem w Uchu rolę bassmena przejął Bartosz Górny, który pomimo krótkiego stażu spisał się na medal!

WEATHERSTORM

Zespół powstał wiosną 2009 roku jako grupa o nazwie Toxin. Został założony przez Marcina Korpasa (gitara prowadząca), Pawła Turzyńskiego (wokal) i Tomka Peteckiego (perkusja). Ich głównym założeniem było granie szeroko pojętej muzyki hardrockowej. Z czasem do składu dołączyli Piotr Bąkowski (gitara rytmiczna) i Oskar Charuta (bass), wtedy to zespół ruszył pełną parą. Czas leciał i przynosił radykalne zmiany: z grupy odpadł Paweł Turzyński, a Tomka Peteckiego zastąpiono Jędrkiem ‘Jaderem’ Jakubowskim. Chłopaki przez dłuższy czas prowadzili żmudne poszukiwania wokalisty, aż funkcję tę przejął basista grupy – Oskar Charuta. W tak wykrystalizowanym składzie rozpoczęto koncertowanie. Za debiut kapeli uznać można występ w gdyńskim klubie Rockz, gdzie dała świetny koncert u boku innego trójmiejskiego zespołu – Upitov. Weatherstorm to znakomita mieszanka stylów – hard rocka, heavy metalu, a nawet funka i progresywy.