Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy |

1. 15:15 – 15:50 – world denied
2. 16:00 – 16:40 – weatherstorm
3. 16:50 – 17:25 – pivot joint
4. 17.35 – 18:15 – lost dogs
5. 18.25 – 19.00 – driller
6. 19.10 – 19.50 – darvin
7. 20.00 – 20.40 – hurricane
8. 20.50 – 22.20 – kiev office

Kiev Office
Gdyńska grupa poruszająca się w klimatach ogólnie pojętego transowego gitarowego grania, alternatywy oraz lo-fi z elementami post-punku. Formacja została założona w 2007 roku przez Michała Miegonia, w skład wchodzi sekcja rytmiczna w postaci Joanny Kucharskiej (bas, wokal) i Krzysztofa Wrońskiego (perkusja). Chaos miesza się z wypaczonym ładem a surowe chłodne brzmienia wymieszane są z melodiami o różnym natężeniu melancholii i przelotnej euforii.

Darvin
„W muzycznym świecie pełnym zabawy gatunkami, wszechobecności dźwięków psychodelicznych i alternatywnych, muzyka grupy Darvin stanowi pewną odmianę. To bezpretensjonalny hołd oddany muzyce lat młodości – grunge’owi. Dziś można już mówić o „klasyce” grunge’u, a Darvin, nawiązując do jego tradycji, wydobywa przy tym świeże, autorskie brzmienie. Żywiołowość i „szorstka”, „łamana” energia, „brudne”, ostre dźwięki gitary, współistnieją tu z charyzmatycznym, acz ciepłym i „czystym” kobiecym wokalem, co stanowi ciekawe, dość nietypowe połączenie. Walorem muzycznym grupy Darvin jest swoista prostota, autentyczność przekazu, szczerość emocjonalna, poparta osobistymi i niebanalnymi tekstami. W świecie wyrafinowanej „gry” konwencjami i gatunkami, do której podchodzi się z chłodnym dystansem i przysłowiowym przymrużeniem oka, taka szczerość i bezpośredniość muzycznego przekazu niewątpliwie pozytywnie zaskakuje i zasługuje na uwagę”.

Hurricane
Zespół grający metal, którego bazą są melodyjne i cięte thrashowe riffy z elementem progresji. Początku istnienia grupy należy szukać w 2007 roku, kiedy to Jacek Zaorski (gitara) wraz z Kamilem Janulewiczem (gitara) rozpoczęli przygodę z muzyką. Obaj stwierdzili, że muzyka jest dla nich najważniejsza i postanowili założyć zespół, w którym będą się spełniać. Przez pewien czas grali tylko we dwójkę, ale nie musieli długo czekać aż skład został zasilony przez Mieczysława Pawlaka (perkusja) i Michała Kołczyńskiego (bas). Kapela szybko zaczęła rozwijać skrzydła i nabierać kształtów, cały czas powstawały nowe utwory, które zyskują profesjonalnego charakteru. Po długich poszukiwaniach do formacji dołączył wokalista Paweł Wiśniewski, który łączy melodyjny śpiew wraz z agresywnym metalowym wokalowaniem. To nie jedyna zmiana personalna w zespole, po poważnej rozmowie kapela musiała pożegnać się z Mietkiem Pawlakiem, w zamian dołączył do niej nowy perkusista – Jarek Chmielewski, który świeżymi pomysłami nadał dynamiki i charakteru utworom.

Weatherstorm
Zespół powstał wiosną 2009 roku jako grupa o nazwie Toxin. Został założony przez Marcina Korpasa (gitara prowadząca), Pawła Turzyńskiego (wokal) i Tomka Peteckiego (perkusja). Ich głównym założeniem było granie szeroko pojętej muzyki hardrockowej. Z czasem do składu dołączyli Piotr Bąkowski (gitara rytmiczna) i Oskar Charuta (bas), wtedy to zespół ruszył pełną parą. Czas leciał i przynosił radykalne zmiany: z zespołu odpadł Paweł Turzyński, a Tomka Peteckiego zastąpiono Jędrkiem ‚Jaderem’ Jakubowskim. Chłopaki przez dłuższy czas prowadzili żmudne poszukiwania wokalisty, aż funkcję tę przejął basista grupy – Oskar Charuta. W tak wykrystalizowanym składzie rozpoczęto koncertowanie. Za debiut grupy uznać można występ w gdyńskim klubie Rockz, gdzie dała świetny koncert u boku innego trójmiejskiego zespołu – Upitov. Weatherstorm to znakomita mieszanka stylów: hard rocka, heavy metalu, a nawet funk i progresywy.

Lost Dogs
Melodyjne riffy, pełne pasji wokale, a wszystko osadzone w klimacie ciężkiego rockowego grania. Załogę Lost Dogs tworzy grupa przyjaciół, grających wcześniej w bardziej lub mniej znaczących projektach, tj. Breph, czy Sexual Life Of Leeches. Zwariowani na scenie, zwariowani w życiu.

Driller
Zespół powstał w roku 2009 (chyba styczeń) z inicjatywy braci – Wojtasa (gardło, bas) i Marcina (2-gardło, gitara). Początkowo miał to być projekt w klimatach rock&rollowo-metalowych w stylu Motorhead. Jednak po chwili szybkie, thrashowe riffy zaczęły pojawiać się jak grzyby po deszczu. I tu pojawia się problem. Gdzie znaleźć w Trójmieście na tyle szybkiego perkusistę, który da radę przez 45 minut machać łapami w rytm umpa i nie mdleć przy tym, lądując po każdej próbie w szpitalu?  Problem rozwiązał się w czerwcu, kiedy w szeregi Driller trafił Tomasz (fizyczny Nechirion).

Pivot Joint

Metalowy kwintet powstał w drugiej połowie 2008 roku i przez kilkanaście miesięcy przeżył liczne zmiany składu, by ostatecznie, pod koniec roku 2009, ustabilizować wyjściową piątkę, którą dziś tworzą: Michał „Cre” – wokal, Krzysiek „Wujek” – gitara, Rafał „Wyszo” – gitara, Maciek „Ciacho” – bas i Tomek – bębny. Grupa debiutowała 1 czerwca 2009 roku w Uchu na imprezie  Projektor”, potem były koncerty w Rockz. Muzyka PJ to zabawa wieloma stylami muzycznymi, ale wszystko dzieje się na solidnej, metalowej podbudowie. Równie blisko im do Opheta, jak i Motorhead czy Pantery lub Moonspella. Grają głównie własne kawałki, ale chętnie sięgają po covery (np. świetne wykonanie „Refuse/Resist”). Grupa znana jest z niekonwencjonalnego zachowania się podczas koncertów, w czym pomagają jej niezwykle żywiołowe „groupies”.

World Denied
Ciężko ustalić dokładną datę narodzin kapeli, ale niewątpliwie miało to miejsce w okolicy września 2008, kiedy do duetu Szymon (bębny) i Michał (gitara) dołączył basista Oskar. Zapoczątkowało to szereg prób wspólnego stworzenia czegoś własnego lub przynajmniej zagrania równo jakichś coverów. Dziś World Denied można określić mianem kompletnego zespołu. Obecny skład grupy – Szymon, Michał (teraz również wokalista) i Wojtek (bas – Oskar opuścił zespół) jest spójny i wie czego chce – grać ciężką muzykę z pełnym zaangażowaniem, gdzie za każdym uderzeniem w struny kryje się prawdziwa emocja. Muzyka ma być ucieczką w alternatywny świat, a równocześnie przekazem, transwizją naszego własnego bólu do ludzi.