Koncert Nadziei |

Koncert Nadziei jest pierwszym z zapowiadanego przez organizatorów cyklu Patronat medialny nad imprezą objęli portal internetowy trójmiasto.pl oraz „Twoja Gazeta”.

 

Podczas koncertu wystąpią zespoły:

LIPALI
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą… tam, gdzie chcą. Całe szczęście, że Lipa jest niegrzecznym chłopcem, który konsekwentnie podąża swoją drogą. Jak wszystkim wiadomo Tomek „Lipa” Lipnicki był liderem słynnego Illusion. Przypomnę, że trzy pierwsze płyty osiągnęły status Złotej Płyty, czyli ponad 50 tys. sprzedanych egzemplarzy każdego tytułu. Dwa ostatnie powoli osiągają ten sam pułap

SINUS

Jest obecnie chyba jedynym w Trójmieście zespołem grającym rocka progresywnego. Grupa czerpie inspiracje z takich klasyków jak Dream Theater, Rush czy Ark. Ponadto na zespół ma wpływ cały szereg innych gatunków, których wymienianie zajęłoby zbyt dużo czasu. W efekcie różnych inspiracji i specyficznego podejścia do muzyki kapela tworzy własną, oryginalną muzykę, którą możecie usłyszeć na nowo nagranej płycie „T.A.F.U.”.

TKM
To projekt powerpopowo-rockowy Janusza Wawrzynowicza i Piotra Łuby. Nawiązuje do tradycji rockowej z melodyjnymi piosenkami i niegłupimi tekstami, sięgając do takich wzorców jak The Beatles, Elvis Costello czy Tiny Tim. Słowem: jak najbardziej świadomie eklektyczny miks. Kompozytor, autor tekstów i wokalista Piotr Łuba. Wraz z gitarzystą basowym Januszem Wawrzynowiczem postanowili na przełomie 2007 i 2008 r. stworzyć zespół, dzięki któremu zrealizowaliby swoje zamierzenia. W drugiej połowie 2008 roku do TKM dołączył perkusista Grzegorz Sycz jr. z Krakowa. Skład dopełnili Michał Sasinowski grający na saksofonie altowym i barytonowym, muzyk o natychmiast rozpoznawalnym brzmieniu i niezwykłej charyzmie scenicznej, oraz „młody pistolet” – gitarzysta Kamil Kijewski.

 

ZDROWIA SZCZĘŚCIA POMARAŃCZY

Zespół powstał jesienią 2005 roku. Od tego czasu grał m.in. z grupą Kult, z legendarnymi The UK SUBS na Warhead Festival w Ustce oraz z kapelą Tymon & The Transistors. W swoich tekstach Jabbinsky (lider zespołu) nie boi się poruszać tematów politycznych, społecznych, filozoficznych czy obyczajowych. Muzyka wyrasta z wielu korzeni, dla których wspólnym mianownikiem jest słowo „rock”. Ostatnim materiałem nagranym przez zespół jest „Bajzel na kółkach” z lipca 2009.

 

LIVE ACOUSTIC SOUND

Projekt muzyczny aranżujący rockowe dźwięki na swój własny, bardziej akustyczny sposób. Nie oznacza to jednak sprowadzania wszystkiego, co żywe i skoczne do wolniejszej i smutniejszej postaci, a i sam rock jest tu określeniem bardzo płynnym. Usłyszycie w ich wykonaniu kawałki, które na dobre zadomowiły się na liście światowych klasyków, jak również nowoczesne brzmienia współczesnych artystów. Dla nich muzyka nie ma granic.

BILETY: 10 ZŁ

Do nabycia: Cafe Cyganeria