Osada Vida, It’s True Mentality |

OSADA VIDA

Formacja pochodząca z Piekar Śląskich, od 11 już lat konsekwentnie buduje swą markę na rynku muzycznym. Starania te zaowocowały pięcioma płytami (2 ostatnie wydane przez Metal Mind) oraz wieloma koncertami w kraju i za granicą. Rzesze fanów tłumnie przychodzących na koncerty Osady Vida zawsze entuzjastycznie witają artystów, bez względu na szerokość geograficzną. Grupa da koncert promujący najnowszą płytę zespołu „Uninvited Dreams”.

Bez oficjalnie wydanej płyty Osadzie trudno było przebić się do szerszego grona słuchaczy. Nadzieja na zmianę tego stanu rzeczy pojawiła się wraz z wydaniem trzeciej demówki „Osada Vida” oraz z sukcesem… grupy Riverside. Otóż bowiem właśnie to wydawnictwo oprócz ciepłego przyjęcia ze strony słuchaczy i krytyków, zaintrygowało także Piotra Grudzińskiego, gitarzystę warszawskiego kwartetu. Zaowocowało to zaproszeniem przez Riverside Osady Vida do wspólnych występów w ramach Progressive Tour II w roku 2004. Liczba osób, do których dotarła „osadowa” muzyka znacznie wzrosła. W tym momencie należało tylko pójść za ciosem i ową demówkę zamienić na pełnowartościową płytę.

Płyta, początkowo wydana – podobnie jak poprzednie wydawnictwa – tylko własnym sumptem, narobiła sporo zamieszania w progresywnym światku. Mało tego – została nagrodzona przez brazylijski portal Progressive Rock & Progressive Metal tytułem Płyty miesiąca w lutym 2007! Tym samym Osada Vida była dopiero drugim, po Riverside, polskim zespołem wyróżnionym w ten sposób. Recenzje płyty zaczęły napływać z Francji, Włoch, USA, Holandii i Belgii. A to wszystko przed oficjalną premierą! Rok 2007 przyniósł też sporo koncertów, którymi Osada Vida zdobywała kolejnych fanów. Do tych najważniejszych na pewno należy występ w roli supportu Fisha, choć pamiętać też warto, że Osada, obok samodzielnych koncertów, wystąpiła również ponownie z Riverside, a także z CETI. W grudniu 2007 firma Metal Mind Productions za sprawą świeżo podpisanego kontraktu, wypuściła na rynek specjalną, zremasterowaną wersję płyty „Three Seats Behind A Triangle”, wzbogaconą dodatkowo o dwa nowe utwory. Utwory te zdradzały już pewien kierunek, w którym zespół podążał przy okazji przygotowywania nowej płyty.

Więcej informacji o zespole na: www.osadavida.art.pl oraz www.myspace.com/osadavida

 

BILETY: 15 zł (przedsprzedaż) / 20 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho, Cafe Cyganeria (ul. 3 maja 27)