Dr. Hackenbush |

Po pierwsze jest to grupa muzyczna wykonująca rock, powstała w 1975. Przez kilka pierwszych lat działalność grupy ograniczała się głównie do występów w lokalnych klubach. Karierę rozpoczęła w 1980 kiedy to w przeglądzie Zespołów Rockowych Wybrzeża jaki odbył się w Klubie Gedanus zdobyli I miejsce. W 1981 nagrywają pierwsze utwory w Studiu Nagrań Polskiego Radia – Mój pociąg ostatni i Długie szare dni. Grają koncerty w warszawskich klubach Stodoła, Hybrydy i Park. W 1982 wielkim przebojem staje się piosenka Mój Pociąg Ostatni, zajmując trzecie miejsce w Radiowej Liście Przebojów Jedynki podczas notowań 24. i 25. i utrzymując się 9 tygodni na liście. Grają koncerty razem ze szwedzką grupą Hurrah…Są jedną z najpopularniejszych grup Rockowych Polski tamtych czasów.

Za to drugie oblicze grupy…

.
„Przeróbki rockowych standardów w ich wykonaniu to jedne z największych bluźnierstw, jakie wyszły spod ręki polskich muzyków. „You really got me” jako „nie ufaj nigdy kurwie”, „Out of time” jako „jędza jędza jędza” – żaden polski muzyk nie poszedł tak daleko, niczyje przegrywane kasety nie były tak wstydliwie chowane pod poduszką, nie obiegły tylu podstawówek, cel i koszar. Dr. Huckenbush grał rocka „szczerego i dla wszystkich” – bo ich twórczość jest jak pierwszy, archetypalny dowcip z brodą. Pierwszy jest zawsze świetny, następne już nie śmieszą – a poza tym ta muzyka to Najgłupsza Rzecz na Świecie, tak durna, jak i świetna.” /Jakub Żulczyk/

Skład zespołu:
Andrzej „Zmora” Rdułtowski – git, voc
Jacek „Jaco” Jankowski – git.basowa
Aleksander Szmidt – perkusja

Bilety : 25/30 zł do nabycia w Klubie Ucho, w Cyganerii (Ul. 3 maja 27), w salonie muzycznym Puls (Centrum Gemini przy skwerze Kościuszki)