Enej, Transsexdisco |

Mieszanka rocka, folku, ska oraz disco jest gwarancją mega dynamicznego koncertu. Enej w 2010 roku wygrał z pośród 700-set zespołów możliwość zagrania na duże scenie przystanku Woodstock, natomiast Transexdisco w 2009 roku wygrało ogólnopolski festiwal w Węgorzewie, a w 2010 znalazło się w ścisłej 12-tce laureatów młodych kapele w Jarocinie. Przyjdź i przekonaj się sam, ile energii serwujemy podczas każdego koncertu na naszej trasie koncertowej. Obie kapele podczas wspólnej trasy promują swoje świeżo wydane płyty – Enej – „Folkorabel”, a Transsexdisco – „Ultrachemię”.

www.enej.pl

http://www.myspace.com/transsexdisco

ENEJ

Energetyczny rock z ogromną ilością folku i dolewką ska, a całość okraszona niebanalną nutą wschodniego akordeonu, przeplatającego się z dźwiękami hucznej sekcji dętej – takie właśnie danie to specjalność wieczoru serwowana przez olsztyński zespół. Nietuzinkowe i oryginalne brzmienie jest wynikiem fascynacji kulturą i tradycją ukraińską, od początku będącą inspiracją do stworzenia niezwykle pobudzającej dawki muzycznej, która dzięki ukazaniu się debiutanckiej płyty „Ulice”, w 2008 roku mogła dotrzeć do znacznie szerszej publiki. Single z pierwszej płyty były grane przez większość polskich rozgłośni radiowych, w tym przez „Jedynkę” i „Trójkę”. W 2010 roku zespół zagrał na największym polskim festiwalu – Przystanku Woodstock, na dużej scenie jako laureat wybrany z 700-set zespołów. Znakiem rozpoznawczym grupy są koncerty – to właśnie świeżość i oryginalność muzyki granej na żywo od lat owocuje ogromną ilością koncertów granych w kraju oraz poza jego granicami. W 2010 roku w październiku ukazała się druga płyta grupy o tajemniczej nazwie „Folkorabel”.

Skład:

Piotr (Lolek) Sołoducha – vocal, akordeon

Mirosław (Mynio) Ortyński – gitara basowa

Paweł (Bolek) Sołoducha – perkusja

Jacek Grygorowicz – gitara elektryczna

Grzesiek Łapiński- saksofon

Kuba Czaplajewicz- puzon

Nagrody:

-koncert na Woodstock 2010 (laureat ogólnopolskich eliminacji)

- nagroda dziennikarzy na „Union of Rock Węgorzewo 2006”
- nagroda publiczności na festiwalu „Fiesta Borealis” Olceko 2006

- nagroda publiczności na festiwalu „Kierunek Olsztyn 2006”

- kwalifikacje do ogólnopolskiego etapu „Opole 2007 – Debiuty”

 

transsexdisco

Intensywnie działa i koncertuje od czerwca 2007 roku. Muzyka transów to przede wszystkim rock, ale można też doszukać się w niej brzmień popowych z elektronicznym klimatem, jak i post-punkowej energii. Zespół ma na koncie wiele wyróżnień na festiwalach i przeglądach, m.in. jest laureatem Eko Union Of Rock w Węgorzewie 2009. Obecnie TSD rozwija swoje umiejętności i stara się przekazywać swoja muzykę innym. Powiększające się grono fanów pozwala na dość intensywne koncertowanie w coraz to dalszych rejonach kraju. Miastem, gdzie TSD tworzy własną historie jest Olsztyn. „Gramy tańczymy i wspieramy się nawzajem!”

W 2010 roku ukazał się debiutancki krążek formacji – „Ultrachemia”.

Skład:
Damian Lange – gitara, śpiew, teksty
Krzysztof Napiórkowski – bas
Marcin Matyszewski – klawisze
Emil Walinowicz – perkusja

http://www.myspace.com/transsexdisco