Dziewczyny też rysują komiksy! |

Zapraszamy na wieczór promujący publikację powarsztatową „Dziewczyny też rysują komiksy!”, podczas którego zaprezentowane zostaną kobiece inicjatywy komiksowe.

W programie:

Prezentacja projektu „Dziewczyny też rysują komiksy!”

Projekt zorganizowany wiosną tego roku był odpowiedzią na niewielki udział kobiet w polskim środowisku komiksowym. W warsztatach komiksowych, sitodruku oraz tworzenia zinów i szablonów wzięło udział 18 uczestniczek.

Filmy animowane:

Agnieszka Prygiel – „Cinematic Evolution”, „2+3 palce” , „Sztuczny człowiek”
W swoich pracach pokazuje kobiety i mężczyzn oraz ich relacje, inspiruje się kulturą popularną i obnaża jej mechanizmy. Agnieszka prezentuje swoje prace na krajowych i zagranicznych festiwalach komiksowych.
http://agavezcomics.wordpress.com

Agata Gorządek – „Reszta Świata”, „Etiuda”
Twórczyni animacji i komiksów. Absolwentka PWSFTv w Łodzi. Filmy były nagrodzone m.in. na Międzynarodowym Festiwalu ReAnimacja, Przeglądzie „Łodzią po Wiśle” i Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA.
http://weegee.digart.pl

Prezentacja twórczości rysunkowej i multimedialnej Beaty Sosnowskiej + multimedialna niespodzianka

Beata Sosnowska, artystka multimedialna, której prace możemy znaleźć między innymi w magazynach „Furia” i „Replika”. Często podejmuje ona w swojej twórczości motywy homoerotyczne.

Prezentacja projektu „Żegnaj laleczko”

Prezentacja prac powstałych podczas projektu „Żegnaj laleczko! Gender & Sztuka w Przestrzeni Publicznej” w marcu 2009 roku. Młode osoby z Grecji, Słowacji, Włoch i Polski podczas wykładów, dyskusji, warsztatów oraz działań artystycznych szukały odpowiedzi na pytanie, jak przedstawia się kobietę w kulturze wizualnej. Krytycznej analizie poddane zostały wyznaczone mężczyznom i kobietom role. Prace Roya Lichtensteina, które były inspiracją projektu, zostały genderowo „przepisane” i zaprezentowane w przestrzeni miasta.
Organizatorzy: Gdański Archipelag Kultury i Program Młodzież w Działaniu.
www.gak.gda.pl/inne/laleczka

Bitwa komiksowa, czyli komiksowy strumień kreatywności na rożne tematy.

O doznania muzyczne zadba Karol Schwarz.

Muzyk, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, twórca Nasiono Records (wydawnictwo, biuro promocji i organizacji koncertów), znany z działalności w zespołach Prawatt oraz Karol Schwarz All Stars. Aktywnie wspiera i promuje trójmiejską scenę alternatywną, równocześnie nie ustaje w swoich własnych poszukiwaniach muzycznych, śmiało łącząc różne stylistyki (ambientowy postrock, dub, noise, shoegaze).