Permanent Vacation Fest! Kiev Office, Pomelo Taxi, C4030, Pretty Scumbags, Khadaffi |

Spotkajmy się razem w Ostatni Dzień administracyjnych wakacji, by pokazać systemowi, że wakacje trwają w naszych sercach wiecznie.

Zróbmy to podczas PERMANENT VACATION FEST!

Wielka dźwiękowa Feta na Pożegnanie Lata w Gdyńskim Uchu!

 

Zagrają:

KIEV OFFICE

Gdyńskie trio założone w 2007 roku przez multiinstrumentalistę Michała Miegonia. Skład uzupełniają wokalistka i basistka Joanna Kucharska oraz perkusista Krzysztof Wroński. Styl grupy ewoluował od surowego garażowego rocka w stronę bogatszych i bardziej eksperymentalnych brzmień, ocierających się o noise, post-punk czy nawet dub. Dzięki swym nagraniom, jak i żywiołowym koncertom (m.in festiwale Jarocin, Heineken Opener, Węgorzewo, Szwedzki MusikDirekt) zespół szybko zasłużył według mediów i słuchaczy na opinię jednego z najbardziej obiecujących i najciekawszych polskich zespołów gitarowych. W 2009 roku grupa wydała debiutancki krążek pt. „Jest Taka Opcja” (Nasiono Records), promowany wielką ogólnopolską trasą koncertową. W tym roku trio wysłało w muzyczną przestrzeń swój drugi album – „Anton Globba”. Lider zespołu, Goran, samodzielnie wyprodukował „Antona” w swym sopockim studio Music Saloon. Tytuł albumu to ukłon w stronę twórczości Totartowców, jest bowiem cytatem z wiersza Pawła Końja Konnaka. Na płycie znajdziemy też szaleństwo i tendencję do nieskrępowanego mieszania styli w wielkim psychodelicznym garze. Trójmiejski wiatr, który niegdyś nadymał żagle zespołów takich jak Ego, Trupy czy Mordy, został wykorzystany przez Kiev Office. „Anton Globba” to propozycja bezkompromisowa. To podróż przez zakamarki umysłów trójki muzyków: Michała „Gorana” Miegonia (głos, gitara, gitara basowa, synth), Joanny Kucharskiej (gitara basowa, głos) i Krzysztofa Wrońskiego (perkusja, instrumenty perkusyjne). Choć Goran wyrósł tu na wyrazistego lidera, to album jest ewidentnie pracą całego zespołu, co słychać niemal w każdym utworze.

 

POMELO TAXI

Muzyczna korporacja taksówkowa – Pomelo Taxi, to dwóch doświadczonych taksówkarzy rytm’n'bass`u. Dzięki nim dotrą państwo szybko i bezpiecznie w najdziwniejsze zakątki dźwięku. Pan Be i pan Es z radością umilą państwu podróż anegdotami z życia fauny i flory swojej ojczystej planety Valtornii. Jednocześnie zapewnią miły i sympatyczny dyskomfort muzyczny za pomocą akustycznych urzadzeń perkusyjnych i czterostrunowej lutni basowej. Zapraszamy serdecznie do korzystania z naszych usług.

Skład:
Pan Be – śpiew i bas
Pan Es – śpiew i perkusja

 

PRETTY SCUMBAGS

Po rozejściu się gdyńskiego The Coin, w maju 2010 jego gitarzysta – Jakub Kozak, razem z perkusistą, z którym znał się od dłuższego czasu – Nicolasem Damianosem, zaczęli grać covery w jego piwnicy. Od wspólnej wakacyjnej zabawy powstał pomysł stworzenia zespołu o nowym, świeżym brzmieniu. Jednocześnie w Sopockim Certain Sounds, również doszło do rozpadu. Na jednej z imprez muzycy spotkali się i zaczęli myśleć o współpracy.  W ten sposób skład uzupełnili chłopaki z CS: wokal/gitara – Jan Sienkowski oraz bas – David Gumoś. Muzyka, jaką grają, to indie inspirowane rozmaitymi, głównie brytyjskimi, brzmieniami od lat 60. po 90.

Skład:
Jan Sienkowski // Nicolas Damianos // Jakub Kozak // David Gumoś

 

C4030

Gdyński kwartet unikający szufladek, tworzący dźwięki wychodzące bezpośrednio z powietrza, instrumentów i serc. W obecnym czteroosobowym składzie funkcjonuje od 2008 roku, sukcesywnie łącząc przebojową alternatywę z jazzem, freak-folkiem czy nawet post-rockiem. Muzycy są bezkompromisowi, kumplują się z legendarnymi L’herbe folle i zdążyli już namieszać nie tylko na lokalnej scenie. Singiel „Wiśnie”, który ukazał się na składance „Gdynia w Stereo”, można usłyszeć m.in w Trzecim Programie Polskiego Radia. Koncertowali w całym kraju (ogólnopolska trasa „Jest Taka Opcja” u boku Kiev Office), laureaci tegorocznego festiwalu Musical Youth. Obecnie pracują nad debiutancką Epką. Na koncercie zagrają jako czwarci, bowiem będą własnie wracać z trasy koncertowej po Holandii.

 

KHADAFFI

Projekt dźwiękowo-taneczny, oparty na brzmieniach wytwarzanych przez analogowe instrumenty elektroniczne, samplery i bas. Dyktator nut, pogromca mód, czerpiąc natchnienie z fuzji technologii i natury, nasyca swoje kompozycje dźwiękami kaczek, mew, ale i tradycyjnych ludowych flecików.  Projekt wydał własnym sumptem dwa albumy – kasetę „Takie dni” (2002), zawierającą electro-akustyczne miniaturki nagrywane za pomocą pięciu magnetofonów, oraz Ep-kę „Dry Fly” (2008) – tym razem mieszankę IDM, Prymitywizmu, Noise’u, Piosenki Autorskiej i Electro.