SOKÓŁ I MARYSIA STAROSTA |

Sokół znany jest przede wszystkim ze swoich tekstów – jest autorem kultowego kawałka „Każdy ponad każdym” oraz niezapomnianych „Angela”, „Uczę się uczuć”, „Mogę wszystko”, a także pomysłodawcą i współautorem tekstów „W aucie” i „W wyjątkowych okolicznościach”.  Sokół, chociaż wywodzi się z nurtu ulicznego, znany jest z otwartej głowy i szerokiego spektrum działania. Ma na koncie nagrania z tak różnymi osobami, że ciężko odnaleźć jakąś spójność – z Michałem Urbaniakiem, Frankiem Kimono, Piotrem Leniewiczem i Karolem Ludewem z Mojej Adrenaliny, czy Jankiem Młynarskim i Michałem Foxem Królem z 15 Minut Projekt. Zaczynał w 1996 roku z ekipą ZIP Skład, która jest najliczniejszą warszawską grupą hiphopową. W latach 2000-2005 tworzył wraz z Jędkerem i DJ Deszczu Strugi zespół WWO (W Witrynach Odbicia / W Wyjątkowych Okolicznościach) – najbardziej rozpoznawalną za granicą polską grupę hiphopową. W 2005 roku wyjechał na półtora miesiąca do Hawany, gdzie nagrał dwa utwory i teledyski z kubańską grupą reggaetonową Los Sicarios. W latach 2007-2009 nagrał trzy albumy z innym reprezentantem ZIP Składu – Pono. Za pierwszy z nich odebrali złotą płytę. Projekty muzyka zostały wielokrotnie nagradzane i nominowane do różnych nagród branżowych (m.in. Fryderyki, nagrody Yach Film Festivalu, Ślizgery, Miazgi). Sokół użyczał głosu postaciom z kreskówek. Ma na koncie również czytanie audiobooka Jakuba Żulczyka „Zrób mi jakąś krzywdę”.

Marysia Starosta – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Miała styczność z muzyką od najmłodszych lat. Zaczęła od ogniska muzycznego, skąd w wieku pięciu lat trafiła do Polskiego Radia. Ukończyła szkołą muzyczną pierwszego i drugiego stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 1989 – 1993 śpiewała w chórze akademickim, z którym wygrała międzynarodowy konkurs chórów dziecięcych w Arezzo.  W 2001 roku dostała się do prestiżowej szkoły wokalnej przy ul. Bednarskiej w Warszawie, z której musiała zrezygnować po roku, kiedy dostała się do telewizyjnego musicalu TVN „Kwiaty we włosach” reżyserowanego przez Andrzeja Strzeleckiego. Marysia przez kilka kolejnych lat była tłem muzycznym polskich gwiazd, śpiewając jako chórzystka między innymi z Martyną Jakubowicz, Kombi, Golec uOrkiestrą, De Mono, Piotrem Polkiem, Joanną Dark i Krzysztofem Krawczykiem. Jej głos można usłyszeć na albumach Afromental, Vienio & Pele, Borysa Szyca, Joanny Dark, Martyny Jakubowicz, Kombi, Roberta M, Fu, Pokoju Z Widokiem Na Wojnę i kilku innych. W 2008 roku ukazał się jej debiutancki album „Maryland” wyprodukowany w całości przez hip hopowego producenta Matheo we współpracy z samą Marysią oraz jazzowym saksofonistą Grzechem Piotrowskim.

Wspólny projekt Sokoła i Marysi Starosty powstawał przez dwa lata. Muzycy do współpracy zaprosili dwóch polskich i kilku zagranicznych producentów takich jak Shuko z ekipą Hustle Heart, PH7 oraz Drumkidz (Niemcy), Jimmy Ledrac (Szwecja), Brall (Kanada), DJ Wich (Czechy), Magiera z White House i Siwers (Polska). Producenci ci pracowali wcześniej z całą gamą światowej klasy postaci z kręgów hiphopu, r’n’b i szeroko pojętej muzyki miejskiej. Z ich pomocy korzystali między innymi Lil Wayne, B-Real, Saigon, Looptroop Rockers, Keith Murray, Birdman, Heltah Skeltah, Canibus, Evidence czy Rasco. Sokół i Marysia zaprosili również wielu DJ-ów – w tym Deszczu Strugi (WWO, ZIP Skład), Kebsa (HIFI Banda) i DJ B (Molesta).

 

BILETY: 35 / 40 ZŁ

Dostępne w:

Klub Ucho, Cafe Cyganeria (bilety w obu punktach wyprzedane!)

Sopot – Prosto shop (ul. Grunwaldzka 57)

 

UWAGA! Informujemy, że pierwsza pula biletów na koncert Sokoła i Marysi Starosty w Gdyni została wyprzedana! Wciąż można kupować bilety w gdyńskim klubie Ucho, Cafe Cyganeria w Gdyni oraz Prosto Shop Sopot w cenie 40 zł. Sugerujemy, aby nie czekać z zakupem na ostatnią chwilę. Ilość miejsc ograniczona!