NEGATYW, Option Hoax, WattEver |

W listopadzie tego roku Negatyw wyrusza w europejską trasę koncertową zatytułowaną „VIRUS AUTUMN EUROTOUR 2011”, podczas której pokona ponad 5000km. Na koncertach będzie można zakupić najnowszą płytę „Virus”, zawierającą oprócz dziesięciu premierowych utworów koncert DVD (HD) - zrealizowany w Planetarium Śląskim, a także materiał o kulisach powstawania koncertu oraz wydawnictwa „Virus”. 

Negatyw powstał na Śląsku w 1998 roku. Na swoim koncie ma cztery długogrające płyty - „Paczatarez” (2002), „Pamiętaj” (2004), „Manchester” (2005) i „Virus” (2010). Zespół wydał czternaście singli, kilkanaście teledysków i zagrał ponad 600 koncertów. Występował na takich festiwalach jak Top Trendy, Superjedynki, Jarocin, „Union of Rock” Węgorzewo i Yach Festiwal. Kojarzony jest przede wszystkim z utworami „Dziewczyny nie Palcie Marihuany”, „Amsterdam”, „Lubię Was” czy „Mam to co chciałem”. W 2002 roku zagrał najdłuższą trasę klubową w historii polskiego rock’n’rolla. W 75 dni wystąpił w 52 klubach. Negatyw nagrał koncert Overdrive dla Viva Polska, który wielokrotnie emitowano w telewizji. Pieć razy wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej „Trójce”. W kultowym programie „Wideoteka dorosłego człowieka” zagrał utwór „Jaki kolor wybrać chcesz” Czesława Niemena. Grupa wystąpiła na międzynarodowym festiwalu w stolicy Mołdawii – Kiszyniowie oraz wBudapeszcie i  Frankfurcie. Wokalista zespołu, Mietall Waluś, jest współtwórcą piosenek na płycie „Uwaga! Jedzie tramwaj” Lenny Valentino. W 2003 roku nagrał z Katarzyną Nosowską piosenkę, która ukazała się na składance „SI031”. Na zaproszenie Muńka Staszczyka wystąpił też w teledysku zespołu T.Love – „Love, Love, Love”, obok takich gwiazd jak Kuba Wojewódzki, Kora, Zbigniew Hołdys i Kazik Staszewski. W 2009 roku, razem z aktorem Rafałem Królikowskim, nagrał utwór „Odwagi mi trzeba”. Celem stworzenia piosenki było zwrócenie uwagi na problemy, które dotykają ludzi z zaburzeniami psychicznymi lub osoby upośledzone umysłowo.

 

OPTION HOAX (support)

Option Hoax to trójmiejski zespół rockowy, założony w 2010 roku przez Łukasza Remisiewicza (wokal, gitara) i Krzysztofa Drzewieckiego (gitara), a uzupełniony przez Szymona Browarczyka (bas). We wrześniu 2011 roku grupa podjęła współpracę z perkusistą sesyjnym – Sebastianem Chilewskim (I.N.D., Under-Cover). Muzyka zespołu oscyluje wokół alternatywnego rocka i metalu, ale w twórczości grupy można też usłyszeć odniesienia do post-rocka, a nawet ambitnego popu. Wszystko to jest przyprawione charakterystycznymi melodiami i niezwykłą grą gitar.

Myspace: myspace.com/optionhoax
Facebook: facebook.com/optionhoax

 

WATTEVER (support)

Za rozpoczęcie działalności zespołu można uznać początek roku akademickiego 2009/2010, kiedy to Paweł i Sławek zaczęli przygotowywać materiał muzyczny do nowego projektu. W styczniu 2010 spotkali się z Patrykiem, któremu przedstawili swój dotychczasowy dorobek i postanowili kontynuować działalność razem. Pod koniec kwietnia do zespołu dołączył perkusista – Tomek Myszk. Zespół zadebiutował 19 maja 2010 roku w kwalifikacjach do Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej „Bazuna”, prezentując utwory „No Way OK”, „Auto”, „Man of the Rising Sun” czy „Herbata” i uzyskując kwalifikację, jednak koniec końców nie wystąpił na konkursie głównym. W październiku 2010 roku zespół wystąpił w Konkursie dla Młodych Zespołów podczas STREETWAVES na Targu Węglowym w Gdańsku. Następnie zagrał dwa czerwcowe koncerty w gdańskich klubach studenckich i zawiesił działalność ze względu na okres wakacyjny. Po rozpoczęciu kolejnego roku akademickiego wznowił próby i w listopadzie oraz grudniu zagrał trzy koncerty – również w klubach studenckich w Gdańsku. Końcówka roku 2010 przyniosła też zmianę personalną – przy perkusji zamiast Tomka zasiadł Harley, który wystąpił z WattEver w Infinium, a także na finale Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego „Młode talenty”. Zespół może pochwalić się występem na WOŚP w klubie studenckim Kwadratowa. W kwietniu 2011 roku znów nastąpiła zmiana za bębnami, za którymi zaczął grać pełen zapału Piotr Rosiak. Już w nowym składzie, w maju 2011 zespół dał kilka koncertów m.in. dwa koncerty w ramach Technikaliów oraz wziął udział w organizowanym przez Neptunalia konkursie Rock on FUN, na którym zajął drugie miejsce. W chwili obecnej WattEver posiada czternaście autorskich utworów, które prezentuje na koncertach, kilka niedokończonych piosenek oraz okazyjnie wykonuje covery grupy Red Hot Chili Peppers.

Myspace: http://www.myspace.com/watteverband

 

BILETY: 25 / 30 ZŁ

Dostępne w Klubie Ucho, Kawiarni Cyganeria (ul. 3 maja 27, Gdynia) oraz w sieci Ticket Pro: https://shop.ticketpro.pl/pl/Event/Detail/10223/negatyw