SaxClub Ucho w CYGANERII: KRAN |

Artyści mają na swoim koncie wiele znaczących nagród muzycznych. Współpracowali też z gwiazdami sceny jazzowej – polskiej, niemieckiej i duńskiej, o czym świadczą ich biografie. Kran ma na swoim koncie debiutancki krążek „K.R.A.N.”, który otrzymał bardzo dobre recenzje wielu fachowych pism i portali muzycznych jak choćby „Jazz Forum”, a także zdobył uznanie jazzfanów, zwłaszcza tych poszukujących. Utwory z płyty można było usłyszeć w największych rozgłośniach radiowych w Polsce i w słynnych „Trzech Kwadransach Jazzu” Ptaszyna Wroblewskiego, któremu to płyta kwartetu bardzo przypadła do gustu.

Zespół tworzą:

Kasper Tom Christiansen (perkusja)

W czerwcu 2008 ukooczył „Carl Nielsen Academy of Music” w Odense. Obecnie mieszka w Berlinie, gdzie współpracuje z muzykami niemieckiej sceny mainstreamowej, jak i alternatywnej. Tam też od niedawna daje się poznać jako lider zespołu „Fusk”, którego członkiem jest „gigant” sceny free – Rudi Mahall. Bardzo aktywny kompozytor posiada własny sekstet („HornAmok!”). Został też doceniony przez krytyków zespół QuartZ, z którym koncertuje na całym świecie m.in. w Nowym Jorku.

www.myspace.com/hornamokmusic

Marek Kądziela (gitara)

Gitarzysta i kompozytor, student The Carl Nielsen Academy of Music Odense w Danii. Już jako nastolatek zwyciężył konkurs Noce Bluesowe w Rawie Mazowieckiej w 2000 roku. Laureat pierwszego miejsca w konkursie mistrzowskim gitarzystów jazzowych Guitar City 2007. W 2009 roku został wyróżniony nagrodą dla największej osobowości muzycznej konkursu „Bielska Zadymka Jazzowa”. Za osiągnięcia muzyczne uhonorowano go szwajcarsko-duńskim stypendium „Fundation Idella”. Jest współzałożycielem oraz kompozytorem muzyki zespołów Off-Quar-Tet , Hunger Pangs i Kran.

www.myspace.com/gitkadziela

Richard Andersson (bas)

Ten niewidomy artysta uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych duńskich basistów młodego pokolenia. Absolwent Manhattan School of Music w Nowym Jorku w klasie „post graduated”. Na swoim koncie ma współpracę z wieloma muzykami – nie tylko duńskimi, ale też spoza tego kraju (Randy Brecker, Tony Malaby, Anders Mogensen). Kilkakrotnie uczestniczył w największych europejskich festiwalach jazzowych. Wyróżnia się bardzo specyficznym podejściem do swojego instrumentu, traktując kontrabas bardziej jako instument melodyczny, wprowadzając do zespołowego akompaniamentu bardzo ciekawe, rozbudowane tekstury. Jest też znakomitym solistą, świetnie znajdującym się w różnych stylistykach – od czystego bebopu do free.

www.myspace.com/richardanderssonmusic

Tomasz Licak (sax)

Student IV roku na Carl Nielsen Academy of Music w Odense (Dania) na wydziale kompozycji. Współpracował z takimi twórcami jak Anders Mogensen, Simon Krebs, Rudi Mahall, Kasper Tom Christiansen i Richard Andersson. Regularnie koncertuje z różnymi projektami, będąc bardzo aktywnym sidemenem (Horn Amok, Krebstet, Dynastieafsted, Licht An!). Laureat nagrody indywidualnej w prestiżowym konkurskie „Krokus Jazz Festiwal”.

www.myspace.com/tomaszlicak

WSTĘP WOLNY

Koncert w ramach SaxClubu Ucho, który finansowany jest z budżetu miasta Gdynia