Blue Jay Way, Mandalor, Shadowsight |

drzwi: 18:00, start: 19:00

 

BLUE JAY WAY

Zespół powstał 1 maja 2010 roku z inicjatywy Tomasza Bessera (wokal) i Marcina Korpasa (gitara). Już po miesiącu gry zadebiutował w gdyńskim klubie Ucho na przeglądzie zespołów licealnych „Projektor 2010″, gdzie zebrał pozytywne recenzje. Jego muzyka opiera się na klasycznym rocku lat 70. Grupa nie boi się jednak eksperymentować z nieco cięższym brzmieniem. Poza Tomkiem i Marcinem szeregi zasilają Darek Hermann (gitara), Filip Arasimowicz (bas) i Tomek Petecki (perkusja). Każdy z członków wnosi do zespołu coś od siebie, dzięki czemu powstaje koncertowa mieszanka wybuchowa. Do osiągnięć Blue Jay Way zaliczyć można występy przed takimi zespołami jak Mech czy Golden Life. Zespół zagrał również na festiwalu Yach Film (street video art). Największym dotychczasowym sukcesem grupy jest dotarcie do finału R&R Music Festival oraz zajęcie IV miejsca w przeglądzie zespołów Gitariada 2011. Muzycy przede wszystkim stawiają na koncertową energię i show sceniczny.

Myspace: http://www.myspace.com/bluejaywaypl

MANDALOR

Pierwsze zalążki grupy powstały, kiedy Damian Ciupiński (perkusja) poznał Piotra Ryżyńskiego (gitara prowadząca). Na początku było garażowe granie – wówczas nie myślano poważnie o stworzeniu zespołu, ale z biegiem lat umiejętności duetu rosły. Oficjalnie projekt Mandalor powołano do życia w październiku 2010 roku, gdy dwaj muzycy poznali Dominika Niklasa (gitara solowa). Wkrótce do zespołu dołączył Mateusz Styk (obecnie Babiaki). Niestety współpraca z nim nie przetrwała próby czasu i wokalista opuścił formację po kilku miesiącach. Rozpoczęto przesłuchania, by znaleźć basistę i wokalistę. Z tym pierwszym było łatwo – jako pierwszy na przesłuchanie przyszedł Michał „Gierek” Geratowski i od razu został przyjęty do zespołu. Natomiast z tym drugim było odwrotnie. Mandalor poszukiwał wokalisty przez ponad trzy miesiące aż w końcu na horyzoncie pojawił się Oskar Charuta. W pełnym składzie grupa współpracuje od czterech miesięcy. Dziś zdecydowała, że pora wyjść z piwnicy i pokazać się światu.

Facebook: http://www.facebook.com/pages/Mandalor/188792407866973


SHADOWSIGHT

Zespół Shadowsight powstał w 2008 roku w Gdyni z inicjatywy dwóch gitarzystów – Michała „Rangera” Marcinkowskiego i Łukasza „Fiefiura” Szczepańskiego, którzy chcieli założyć swój własny projekt heavymetalowy. Po kilku miesiącach prób i jammowania, dzięki ogłoszeniu w internecie dołączyła do nich basistka Sylwia Dylewska, a także perkusista Michał „Pryqu” Pryczkowski. Posada wokalisty zmieniała się wielokrotnie. Na pierwszych dwóch albumach demo zaśpiewał Łukasz. Obecnie wokalem zajmuje się Ranger, słyszalny w najnowszym wydawnictwie „Path of the Damned”. W lipcu 2011 roku grupę opuścił Pryku (jego miejsce dotąd pozostaje wolne), z kolei w październiku 2011 roku – Sylwia Dylewska.

Facebook: http://www.facebook.com/shadowsightband
Myspace: http://www.myspace.com/shadowsightband

 

BILETY: 8 ZŁ / DO NABYCIA PRZED KONCERTEM/