Torment Beneath, Savant, Rum, H.E.X.E |

drzwi: 18:00, start: 18:30

Line up:

Torment Beneath
Savant
Rum
H.E.X.E

 

TORMENT BENEATH

Zespół założony w kwietniu 2009 roku przez perkusistę Bartosza Zawodniaka i gitarzystę prowadzącego – Bartosza Czoskę. Po czterech miesiącach poszukiwań do składu dołączył Robert Torchała, który przejął gitarę rytmiczną. Po kolejnym miesiącu do składu dołącza Paweł Litwinienko z gitarą basową. W tym składzie zaczęły się próby tworzenia własnej muzyki, własnego stylu, mieszania m.in. heavy, death i progresywnego metalu. Właściwie każdy z członków domyślnie lubi jakiś gatunek, ale nikt nie ma wspólnych. Muzyków połączyła idea muzyki i tworzenia swojego własnego gatunku. Po wielu próbach i poszukiwaniach wokalu, w grudniu 2010 roku zespół zasilił Grzegorz Konior. Własnymi siłami grupy w salce zostały nagrane trzy kawałki demonstracyjne. Płyta demo możliwe, że powstanie wkrótce. Warto dodać, że w 2010 roku zespół wziął udział w finałach Prog rock festivalu w Redzie.

Skład:

Grzegorz Konior – wokal

Bartosz Zawodniak- perkusja

Bartosz Czoska – gitara

Robert Torchała – gitara

Paweł Litwinienko – bas

 

RUM

Folkmetalowy zespół powstały 23 czerwca 2009 roku, którego nazwa wzięła się zarówno od alkoholu – rumu, jak i miejscowości – Rumia, skąd pochodzą muzycy. Teksty utworów inspirowane są zazwyczaj prawdziwymi, pijackimi lub związanymi z naturą przeżyciami.

Skład:

Tomasz „Ślimak” Kłeczek – gitara, wokal

Dominik Liadis – akordeon

Michał „Misiek” Felski – bas

Łukasz „Śmigło” Śmigiel – perkusja

 

SAVANT

Trójmiejski zespół, grający muzykę progresywną z wyraźnymi elementami doom metalu. Mimo że zaczął aktywnie funkcjonować dopiero na przełomie lat 2010/2011 to sama wizja zrodziła się w głowie Krzysztofa „Dyli” Dylewskiego już w roku 2007, kiedy to zapragnął on grać metal progresywny. Największym problemem, tak mocno opóźniającym rozwój grupy, było skompletowanie członków, którzy chcieliby (i umieliby) grać ciężką progresywę. Przez Savant przewijało się x muzyków aż w zespole zadomowił się basista, znany z Shellfire, Adam „Buła” Kuchto. Następnie dołączyli Bartuś Łokaj oraz Jędrzej „Jader” Jakubowski.

Skład:

Bartuś Łokaj – gitara

Krzysztof Adam „Dyla” Dylewski – gitara, wokal

Adam „Buła” Kuchto – bas

Jędrzej „Jader” Jakubowski – perkusja, wokal

 

H.E.X.E.

Trójmiejska formacja rockowa, grająca muzykę z pogranicza rocka klasycznego, metalu i rocka progresywnego. Część składu jest byłymi członkami takich kapel jak Sinus, Sonhellion, FX i Omen. Inspirują się między innymi Deep Purple, Led Zeppelin, Queen, Dream Theater, Opeth, Toolem, Type 0 Negative czy Rush. Zespół koncertował już nie tylko w gdyńskim Uchu, ale też chociażby w Rockz, Gazecie RockCafe, Negatywie i Autsajderze. Dwukrotnie wystąpił w ramach Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy oraz na „Prog Rock Fest” w Redzie w 2010 roku razem z warszawską grupą Dianoya. Grupa H.E.X.E zajęła I miejsce w półfinale konkursu w Radio Kaszebe „Rumia – Miasto Młodych Talentów” i otrzymała wyróżnienie w finale tego konkursu za „doskonałe zgranie techniczne”.

Skład:

Kamil Mądrzyński –wokal

Michał Marciniak-gitara

Dan Wolski-perkusja

Cezary Rogalski -gitara basowa

Bartosz Kita – klawisze (gościnnie)

 

BILETY: 10 ZŁ DOSTĘPNE W DNIU KONCERTU