(wyprzedany!) COMA |

Brama: 19:00, koncert: 20:00

Coma powstaje w czerwcu w 1998 roku z inicjatywy Dominika Witczaka. Po wielu miesiącach poszukiwań ustala się stały skład zespołu – Piotr Rogucki – wokal, Marcin Kobza – gitara, Dominik Witczak – gitara, Rafał Matuszak – gitara i Tomasz Stasiak – perkusja. Grupa podpisuje kontrakt fonograficzny i jesienią 2003 roku przystępuje do nagrania debiutanckiego albumu – „Pierwsze wyjście z mroku”. Płyta przynosi muzykom wiele nagród. Coma zostaje laureatem 25. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, grupa wygrywa Festiwal Rockowy Węgorzewo 2004. Ponadto otrzymuje nagrodę dziennikarzy i nagrodę publiczności. Debiutancki album zostaje także nagrodzony Fryderykiem w kategorii Album Roku – rock. Druga płyta wychodzi w maju 2006 pod tytułem „Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków” i już po tygodniu zajmuje I miejsce na oficjalnej liście sprzedaży. Jesienią 2006 roku zespół rusza w pierwszą dużą trasę promocyjną, podczas której otrzymuje Złotą Płytę. Album przynosi dwa kolejne Fryderyki – w kategoriach Grupa Roku oraz Album Roku rock/metal. Rok 2007 wiąże się dla grupy poza tym z kilkoma innymi ważnymi wydarzeniami koncertowymi – Coma supportuje Pearl Jam na koncercie w Chorzowie, a także występuje na Metal Hammer Festival w Spodku razem z grupą Tool.

Przed nagraniem „Hipertrofii” Comę opuszcza wieloletni współpracownik – perkusista Tomek Stasiak. Miejsce za bębnami zajmuje Adam Marszałkowski. Obszerny, dwupłytowy album rodzi się podczas dwutygodniowego jesiennego wyjazdu do Jaworek. Produkcją płyty zajął się Tomek ZED Zalewski – na co dzień realizator dźwięku tras koncertowych Comy. Płyta jest przykładem rzadko obecnie uprawianego gatunku koncept-albumu, gdzie cały materiał podporządkowany został zgłębianiu jednego zagadnienia, którym w tym wypadku jest życie ludzkie jako szeroko pojęta wola istnienia – od poczęcia aż do śmierci. Pierwszy utwór z nowej płyty – „Zero osiem wojna” – trafił już do stacji radiowych. W listopadzie Coma wyrusza w trasę koncertową promującą nowy album. Grupa odwiedza największe ośrodki kulturalne w Polsce. Płyta, która w dniu premiery pokryła się platyną, osiąga status Podwójnej Platyny. Album przynosi grupie dodatkowo prestiżowe nagrody, m.in. trzy Fryderyki 2009.

Po letniej trasie koncertowej 2010 Coma powraca jesienią z dużymi projektami: Coma EXCESS – anglojęzyczna płyta zespołu z premierą 20 września 2010 na rynku europejskim, COMA SYMFONICZNIE – w wersji koncertowej z Orkiestrą Filharmoników Gdańskich oraz jako oddzielne wydawnictwo, które promuje wrześniowy koncert w Parku Sowińskiego.  Zespół nagrywa też muzykę do filmu „Skrzydlate Świnie” Anny Kazejak, w którym lider grupy – Piotr Rogucki gra jedną z głównych ról obok Pawła Małaszyńskiego. Film, podobnie jak płytę „Excess”, promuje klip i piosenka „F.T.M.O.”. Pracowity rok 2010 kończy się sukcesem akustycznej trasy POWER OFF COMA. Późniejszy odpoczynek nie trwa jednak długo, bowiem muzycy szybko zaczynają przygotowywać nowy materiał. Jednoczes