OLDSCHOOL FEST 2011 (The Analogs, 2nd District i in.) |

Obecnie nadszedł czas, aby wyruszyć w Polskę i pokazać, że punk rock ma się dobrze, a nawet doskonale. Na gdyńską edycję tej imprezy, która odbędzie się w klubie Ucho, zaproszono grupę 2nd DISTRICT, łączącą w swojej muzyce punk 77 i glam oraz PODWÓRKOWYCH CHULIGANÓW z Płocka, których chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Wspierać ich będą MUPPET BOYS z Torunia, zaś gospodarzami i gwiazdami imprezy będzie legenda polskiej sceny punk – szczecińska formacja THE ANALOGS.

MUPPET BOYS

Toruński skład złożony z weteranów sceny punkowej. Dużo eksperymentalnych brzmień i garażowego rock’n'rolla.

2nd DISTRICT

Niemiecka grupa, wcześniej działająca jako District. Ich muzyka to fuzja punk 77, glam i melodyjnego rock’n'rolla. Mają na swoim koncie trzy albumy, które zapierają dech wszystkim fanom melodyjnego, tradycyjnego grania. Zespół przyleci do Polski tylko na dwa koncerty.

PODWÓRKOWI CHULIGANI

Płocka gwiazda tak sceny punk, jak i ska. Mieszanka tych dwóch gatunków tworzy wysokoprocentowego drinka, przy którym trudno usiedzieć w miejscu. Czy jest ktoś kto ich nie zna?

THE ANALOGS

Pochodzą ze Szczecina, powstali w 1995 roku i są legendą wyrosłą ponad scenę streetpunk/oi!, z której się wywodzą. W dniu dzisiejszym to jeden z filarów polskiej sceny niezależnej, mający na swoim koncie dwanaście albumów, setki koncertów, występy u boku takich gwiazd jak Business, Angelic Upstarts, Dezerter, Demented are go, Chelsea, Peter & The Test Tube Babies, Discharge czy Farben Lehre. Charakterystyczna muzyka i teksty, które opowiadają o otaczającym nas świecie, pełne społecznego przekazu, pozbawione upiększeń i ozdobników, stały się hymnami pokoleń, które starają się odnaleźć swoja drogę i określić swoje miejsce. Miasto, jego sekrety i wstydliwe tajemnice, to również stały wątek twórczości grupy. Szczerość i energia ich koncertów jest składową ich popularności, za którą są kochani i nienawidzeni. W muzyce The Analogs można znaleźć echa bardzo wielu wykonawców takich jak Cock Sparrer, Rancid, Johnny Cash, The Clash i Social Distortion.

BILETY: 30 / 35 zł

Dostępne w Klubie Ucho, Kawiarni Cyganeria (ul. 3 maja 27, Gdynia), Salonie Muzycznym PULS (Centrum Gemini, Gdynia) i w sieci Eventim: http://www.eventim.pl/