BULDOG |

brama: 19:00, start: 20:00

Zespół został powołany do życia w 2004 roku przez osoby bezpośrednio związane z Kultem. Do lipca 2009 roku wokalistą był Kazik Staszewski, basistą – menedżer Kultu Piotr Wieteska, na klawiszach grał Syn Stanisława (dawniej Kult), zaś na gitarze – Wojciech Jabłoński  (także Kult). Za perkusją zasiadł muzyk, który pracował w „Kult – Ochronie” – Adam Swędera (niegdyś perkusista Róż Europy). Nie zabrakło też sekcji dętej Kultu – Zdunka, Glazika i Ważnego. W 2006 roku do grupy dołączył DJ George, a dwa lata później – Ala Gadomska (waltornia).  W lipcu 2009 roku Kazika Staszewskiego zastąpił Tomek Kłaptocz – wieloletni wokalista zespołu Akurat. W 2006 roku Buldog wydał pierwszy album zatytułowany po prostu „Płyta”.  Krążek rozszedł się w ilości ponad 10 tys. sztuk. Pod koniec kwietnia 2010 roku ukazało się drugie wydawnictwo formacji – „Chrystus Miasta”. Następnie z zespołu odeszła Ala Gadomska.

Latem tego roku, w studiu DR w Wiśle, zespół zarejestrował materiał na swoją trzecia płytę. Premiera „Laudatores Temporis Acti”, bo o niej mowa, miała miejsce kilka dni temu – 14 listopada. Tym razem zespół zaproponował kilkanaście premierowych utworów do tekstów m. in. Juliana Tuwima, Agnieszki Osieckiej, Wiktora Woroszylskiego, Rafała Wojaczka, Josifa Brodskiego i Tomka Kłaptocza. Na oficjalnej stronie Buldoga: www.buldog.pl można odsłuchać  utwór „Piosenka o Bośni” (dział „dyskografia”, „Laudatores Temporis Acti”).

BILETY: 25 / 30 ZŁ

Dostępne w Klubie Ucho, Kawiarni Cyganeria (ul. 3 maja 27, Gdynia), Salonie Muzycznym PULS (Centrum Gemini, Gdynia) i w sieci Eventim: http://www.eventim.pl/