GEST – Bożonarodzeniowy Koncert Charytatywny |

Celem akcji jest wsparcie pieniężne budowy stacjonarnego hospicjum dziecięcego w Gdyni – pierwszej tego typu placówki na Pomorzu. Znajdą się w niej kolorowe pokoje dla dzieci, skrzydło dla młodzieży, pokoje dla rodziców, sala zabaw, sala komputerowa, basen, sala kinowa, pokoje terapii zajęciowej i rehabilitacji. Przy hospicjum będą działały również poradnie wspierające rodziny chorych dzieci.

Więcej: http://www.hospicjum.gdynia.pl

Zagrają:

Crimson Splash
Blue Jay Way
Babiaki
The Gravity Is Fake

CRIMSON SPLASH

Zespól powstał w okolicach maja 2011 roku. Po kilku luźnych jamach, gdy nadarzyła się okazja do zdobycia stałej salki na próby, padła propozycja, by zacząć grać na poważnie. Zgranie i zaangażowanie było na tyle skuteczne, że pierwsza piosenka powstała już praktycznie po pierwszej próbie. Od początku w skład grupy wchodzą Michał Weber (perkusja), Daniel Okrój (gitara), Dawid Makurat (bas) i Jakub Dettlaff (wokal). W zespole pojawia się masa inspiracji, każdy stara się dorzucić coć od siebie. Wpływy pochodzą z różnych gatunków – od funku (Red Hot Chili Peppers) aż po grunge, a nawet metal (Alice In Chains, Skid Row). Również gitarowe motywy często wpadają w klimaty takich muzyków jak Steve Vai, Paul Gilbert czy Jimmy Page. Wszystko dopełniają melodyjne linie basu i energiczna perkusja.

Facebook: http://www.facebook.com/CrimsonSplash

BLUE JAY WAY

Zespół powstał w maju 2010 roku z inicjatywy Tomasza Bessera (wokal) i Marcina Korpasa (gitara). Już po miesiącu gry zadebiutował w gdyńskim klubie Ucho na przeglądzie zespołów licealnych Projektor 2010, gdzie zebrał pozytywne recenzje. Jego muzyka opiera się na klasycznym rocku lat 70., ale muzycy nie boją się też eksperymentować z nieco cięższym brzmieniem. Poza Tomkiem i Marcinem szeregi zespołu zasilają Darek Hermann (gitara), Filip Arasimowicz (bas) i Tomek Petecki (perkusja). Każdy z nich wnosi coś od siebie, dzięki czemu powstaje koncertowa mieszanka wybuchowa. Do osiągnięć Blue Jay Way zaliczyć można występy przed takimi zespołami jak „Mech” czy „Golden Life”. Blue Jay Way zagrali również na festiwalu Yach Film (street video art). Ich największym jak dotychczas sukcesem jest dotarcie do finału R&R Music Festival oraz IV miejsce w przeglądzie zespołów Gitariada 2011. Grupa stawia przede wszystkim na koncertową energię i show sceniczny.

Bandcamp: bluejayway.bandcamp.com

THE GRAVITY IS FAKE

Joł, siema, jesteśmy The Gravity Is Fake i będziemy grać! W zespole jest nas 5 chopaków i jest fajnie według nas. Gramy muzykę różną, alternatywną. Powstaliśmy trzy lata temu i jeżeli mielibyśmy jedno życzenie to chcielibyśmy pokoju na świecie. Bardzo lubiliśmy pieczywka z Ankera za 50 gyra, ale już są za 1 ziko i są do pupy! Kumacie?! Aż 1 polski złoty za jedno pieczywko! Fak! Do zobaczyska na koncertach!

FacebooK: https://www.facebook.com/thegravityisfake

BABIAKI

Zespół powstał w styczniu 2011 roku. Do pomysłodawców Mateusza Styka (wokal) i Macieja Babiaka (gitara) szybko dołączył zaprzyjaźniony perskusista – Piotr Ratkowski. Później zwerbowano basistę Marka Albińskiego i Marcela Grabarza, grającego na trąbce. W takim składzie grupa wystąpiła na Projektorze w Uchu. Koncert dał im wiarę w sceniczną moc, jaką są w stanie przekazać i publikę, która chce ich słuchać. Po pierwszym koncercie na bas wszedł Wojtek Skorupka. Ekipa w tegoroczne wakacje dała sześć koncertów za granicą – na festiwalu muzycznym zorganizowanym na Cyprze. Zdobyte doświadczenie chce teraz wykorzystać w Trójmieście, a ich koncerty w założeniu mają być pełne niespodzianek i energii. Babiaki wygrały trzecią edycję konkursu Rock Out, dzięki czemu  udało im się nagrać „Sodomę” w studio Radia Gdańsk. Już niedługo będziecie mogli usłyszeć płytę w świetnej jakości. Motto zespołu to słowa LUC-a: „słucham muzyki, a nie gatunków”, co widać w  tworzonej przez Babiaki muzyce. Kapela nie zamyka się tylko w reggae i ska, lecz prezentuje bogatą gamę piosenek, często zmieniając stylistykę. Graną muzykę próbuje opisać utworem „Rock-Reggae Rower”. Na koncerty niejednokrotnie zmienia aranżacje tak, by przekazać jak najwięcej energii.

Facebook: https://www.facebook.com/pages/Babiaki/220885961282462?sk=info

 

WSTĘP: 5 ZŁ

Dochód z biletów zostanie w całości przekazany na wspomniany cel. Przy wejściu do klubu będziemy mogli dodatkowo ofiarować swój dobrowolny datek na budowę hospicjum, wrzucając pieniądze do puszki.