BUBLICZKI, Mitra |

Bubliczki to siedmioosobowa grupa hulaszczo-muzyczna z kaszubskim rytmem i zachodniopomorskim zadęciem. Od 2007 roku banda Bubliczków miesza bałkańską energię, cygański spontan i żydowską aurę z polską i kaszubską treścią. Grając na największych scenach world music w Polsce, sieje spustoszenie i postrach wśród wszystkich amatorów bałkańskiego groove’u. Panowie mają na koncie długogrający krążek pod sugestywnym tytułem „Opaa!” – wydany w 2010 roku. W tym samym roku zespół stworzył muzykę do spektaklu Łódzkiego Teatru „Pinokio” pt. „Historia Występnej Wyobraźni” (na podstawie prozy Brunona Schulza). W krótkiej historii kapeli nie zabrakło oskarów i innych tego typu zaszczytów. W 2008 roku II miejsce na Mikołajkach Folkowych i w 2009 – I miejsce na Nowej Tradycji (Festiwal Polskiego Radia), to najważniejsze dla zespołu wyróżnienia na rodzimej scenie folkowej. Bubliczki aktualnie wydali drugi album pt. „TRUBALKAN”, który możecie nabyć w sieciach Empik w całej Polsce.

Skład:

Mateusz Czarnowski – syntezator marszczony, gardło główne
Michał Czarnowski- złóbcoki, sztućce, gardło pomocnicze
Marek Kubiszyn – róg pasterski
Arkadiusz Głogowski – suwak
Krzysztof Kowalczyk – kij, sexysaxo
Piotr Bruski – prostopadłościan, blachy
Artur Pacak – złóbcoki wielkie

http://www.youtube.com/watch?v=paGcTb-xwA4

 

MITRA

Gdyński zespół grający fusion-rock z domieszką folku inspirowanego miejscami muzyką bałkańską. Na przestrzeni kilku lat zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów – zarówno plenerowych, jak i klubowych. Miał okazję zagrać na wspólnej scenie z takimi artystami jak m.in. Haydamaky i Enej. Wziął również udział w eliminacjach do 41. Festiwalu FAMA i spośród ponad 400-stu zgłoszonych artystów – wystąpił w jego Finale w Świnoujściu w 2011 roku. Zespół Mitra dwukrotnie wystąpił w Gdańskiej Strefie Kibica w ramach Turnieju EURO 2012TM przed meczami reprezentacji Polski, grając koncerty dla kilkudziesięciotysięcznej publiczności. W 2012 roku zwyciężył pierwszy w Polsce przegląd DOK ROCK organizowany wspólnie przez studentów oraz doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego. Rok 2013 dla grupy to praca nad nowym materiałem, którego owocem jest singel pt. „Cofnąć czas”.

http://www.youtube.com/watch?v=5dYYmcO5XXo

Skład zespołu:

Arkadiusz Kasiński – wokal
Michał Mantaj – akordeon
Rafał Ringwelski – trąbka
Tomasz Niedziela – puzon
Leszek Makurat – bas
Marek Falba – Lewandowski – perkusja
Robert Baranowski -€“ gitara

 

BILETY: 15 zł (przedsprzedaż) / 20 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. – godz. 10:00-21:00, nd. – 11:00-20:00), sieć Eventim (eventim.pl – cena w sieci 18 zł, sprzedaż drogą internetową i w wybranych punktach Eventimu)

Uwaga!

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.