Złota Karrota: ŚWIETLIKI |

Zespół Świetliki powstał w październiku 1992 roku w Krakowie. Zadebiutował w grudniu tegoż roku na spotkaniu poetów Na Głos, za pierwszych słuchaczy mając między innymi Czesława Miłosza i Wisławę Szymborską. W 1995 roku Świetliki nagrały dla niezależnej wytwórni Music Corner, swój pierwszy album pt. „Ogród Koncentracyjny”. Płyta wzbudziła duże zainteresowanie zarówno mediów, jak i publiczności. W rezultacie tego w następnym roku formacja została zaproszona do wzięcia udziału w festiwalu opolskim, gdzie zagrała na żywo przed całą Polską. Grupa ugruntowała swoją pozycję, wydając w listopadzie 1996 roku drugą płytę – „Cacy Cacy Fleischmaschine” – nominowaną do nagrody Fryderyk’96 w kategoriach Muzyka alternatywna i Piosenka poetycka. Kolejny krążek – „Perły przed wieprze” – ukazał się w czerwcu 1999 roku, został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i prasę. W nagraniach wziął udział Mateusz Pospieszalski. Rok 2001 to data powstania kolejnego wydawnictwa pt.”Złe Misie” – tu w nagraniu gościnnie wzięli udział Kasia Nosowska oraz Lech Janerka.

W roku 2005 zespół wydał „Las Putas Melancólitas”, gdzie jako pełnoprawny członek składu wystąpił Bogusław Linda. Utwór z tego albumu – „Filandia”, wykonywany wspólnie z kwartetem smyczkowym Grupą MoCarta, gościł przez 30 tygodni na liście przebojów Programu 3, utrzymując przez 3 tygodnie 3. lokatę. „Sromota” (2013) to szósty album zespołu nagrany/wydany po ośmiu latach przerwy albo jak kto woli – mentalno-spirytualnych wakacji. Zawiera 36 utworów, trwających łącznie około 130 minut.

Przez lata swego istnienia grupa utrwaliła swój własny, niepowtarzalny styl muzyczny, grając koncerty w całej Polsce i zapisując się na dobre w świadomości wielu słuchaczy. Marcin Świetlicki to nie tylko wokalista zespołu, ale przede wszystkim poeta, wyśpiewujący własne wiersze, zdobywca wielu nagród literackich w tym m.in. Nagrody Kościelskich czy Nagrody Literackiej Gdynia.

(fot. Andrzej Pilichowski)

BILETY: 40 zł (przedsprzedaż) / 43 zł (Eventim) / 50 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. – godz. 11:00-21:00, nd. – 11:00-20:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-18:00), Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony, cena w sieci – 43 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.

https://www.youtube.com/watch?v=2hsmnCnybog

Jedna odpowiedź na “Złota Karrota: ŚWIETLIKI”

  1. Adam Sujka

    koncert będzie zapewne w nastroju nieprzysiadalnym ….więc gotuj się ….gotuj !!!!Ja jadę – kto ze mną ? wyjazd 17.30

    Odpowiedz