OBSCURE SPHINX, Spirit, Butterfly Trajectory, Vidian |

I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza, mającą dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jej dziesięć diademów, a na jej głowach imiona bluźniercze. Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery, łapy jej – jakby niedźwiedzia, paszcza jej – jakby paszcza lwa. A Smok dał jej swą moc, swój tron i wielką władzę. I ujrzałem jedną z jej głów jakby śmiertelnie zranioną, a rana jej śmiertelna została uleczona. A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią; i pokłon oddali Smokowi, bo władzę dał Bestii. I Bestii pokłon oddali, mówiąc: Któż jest podobny do Bestii i któż potrafi rozpocząć z nią walkę? A dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa, i dano jej możność przetrwania czterdziestu dwu miesięcy. Zatem otworzyła swe usta dla bluźnierstw przeciwko Bogu, by bluźnić Jego imieniu i Jego przybytkowi, i mieszkańcom nieba. Potem dano jej wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężyć ich, i dano jej władzę nad każdym szczepem, ludem, językiem i narodem (…) – Apokalipsa św. Jana, a także fragment recenzji jednego z koncertów Obscure Sphinx.

Obscure Sphinx powstał w 2008 roku. Muzycznie usytuowany gdzieś między nowoczesnym doomem a post metalem, nie boi się czerpania inspiracji z innych gatunków. Jego pierwszy album – „Anaesthetic Inhalation Ritual” z 2011 roku, został uznany za jeden z najciekawszych debiutów w polskim metalu od lat. Koncerty zespołu, oparte na miażdżącej rytmice ośmiostrunowych gitar i sześciostrunowego basu oraz wspierane przez nieprawdopodobne wręcz możliwości wokalistki, pozwoliły grupie wypracować bardzo dobrą pozycję na rynku, czego dowodem jest coraz szerszy odbiór, zarówno w kraju, jak i zagranicą. W swej historii zespół dzielił scenę m.in. z Amon Amarth (se), Coroner (ch), Crippled Black Phoenix (uk), Rosetta (us), City of Ships (us), At The Soundawn (it). Był także gościem na trasach Behemoth (pl) Tides From Nebula (pl) i Blindead (pl), a także odwiedził szereg scen festiwalowych, takich jak Metalfest Open Airs, Off-Festiwal, Castle Party, niemiecki Summer Breeze, dwukrotnie czeski Brutal Assault, Gothoom Fest w Słowacji czy Devilstone na Litwie.

W listopadzie 2013 ukazała się druga płyta formacji – „Void Mother”, przyjęta przez krytykę i fanów równie dobrze, jak debiut. Zespół zagrał także dwie headlinerowe trasy w Europie (Czechy, Francja, Holandia, Niemcy, Belgia, Wielka Brytania), ugruntowując swoją pozycję na scenie. W chwili obecnej jest zaplanowana wiosenna trasa na południu Europy i w Polsce. Muzycy rozpoczynają także pracę nad trzecim albumem.

Skład zespołu:
Zofia „Wielebna” Fraś – vocals, samples
Tomasz „Yony” Jońca – guitars
Aleksander „Olo” Łukomski – guitars
Michał „blady” Rejman – bass
Mateusz „Werbel” Badacz – drums

 

VIDIAN
Zespół powstał w 2008 roku z inicjatywy Macieja „Małego” Brzezińskiego (Upside Down) oraz Adama Borysa. Efektem pierwszych prób był bardzo dobrze przyjęty materiał „Promo’09”. Grupa poszła za ciosem i w 2011 roku światło dzienne ujrzała debiutancka płyta – „Irrelevant Nonsense Machine Element”, wyprodukowana w Sounds Great Promotion pod czujnych uchem Jakuba Mańkowskiego (m.in. Behemoth, Blindead, Pneuma). Muzyka na tym krążku, mimo że wciąż brzmiąca ostro, pokazała trochę inne oblicze Vidian – przestrzenne i melodyjne. Po świetnych recenzjach, trasie u boku Blindead i Obscure Sphinx oraz koncertach na terenie całego kraju i zagranicą, zespół skupił się na tworzeniu nowych dźwięków, borykając się jednocześnie z problemami personalnymi. Te ostatnie udało się jednak przezwyciężyć i w 2015 roku muzycy wracają z drugim albumem – „Transgressing The Horizon”.

Rozkład koncertu:
18:30 – Drzwi
19:00 – Vidian
19:45 – Butterfly Trajectory
20:40 – Spirit
22:00 – Obscure Sphinx

 

BILETY: 35 zł (przedsprzedaż) / 38 zł (Eventim) / 40 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Wójta Radtkego 47A, Gdynia, godz. 10:00-18:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-18:00), Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony, cena w sieci – 38 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.