Percival Schuttenbach – Mniejsze Zuo Tour 2015 + Ettenmoor |

Percival Schuttenbach to zespół kojarzony przede wszystkim z udziału w soundtracku do „Wiedźmina 3”, potentat na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce. Jego oryginalna muzyka łączy drapieżność metalu z energią dawnych słowiańskich pieśni, wirtuozerię muzyki ludowej z wiedzą na temat klasycznej harmonii. Trzy piękne multiinstrumentalistki i wokalistki razem z charyzmatycznym gitarzystą i szalonym perkusistą tworzą na scenie niesamowite show. Zespół ma na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty w krajach całej Europy, nagrody na festiwalach rockowych i folkowych, a także – jako jeden z niewielu wykonawców w Polsce – diamentową płytę za współautorstwo muzyki do projektu „Równonoc” – spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem. W najbliższym czasie muzyka grupy znajdzie się w soundtracku do gry „Wiedźmin3 – Dziki Gon”. Gry, która jeszcze przed swoją premierą, planowaną na maj 2015 roku, spowodowała lawinowy przypływ wiernej i oddanej grupy fanów Percivala na całym świecie.

Grupa działa na scenie folk-metalowej już od lat 90. Założona przez rodzeństwo Mikołaja i Kornelię Rybackich oraz Katarzynę Bromirską po odejściu Rybackich z innej znaczącej dla polskiego folku i folk-metalu, współzałożonej przez nich grupy – Rivendell (muzyka i wspólne występy z teatrem „Ocelot”, muzyka do „Władcy Pierścieni” – trasa koncertowa po Europie z Operą Polska i Chórem Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją aut. Howarda Shore’a, a obecnie R.U.T.A.). Od początku swojej kariery kapela ta grała muzykę bardzo oryginalną, podążała własną ścieżką. Zostało to docenione przez jurorów wielu festiwali w Polsce, w których Percival brał udział na początku swojej kariery i gdzie zdobył liczne nagrody oraz wyróżnienia. Zespół w ciągu wielu lat swojej działalności zmieniał wykonywaną przez siebie muzykę, choć zawsze miał swój unikalny, łatwo rozpoznawalny styl. Udane eksperymenty z folkiem, klasyką i rockiem progresywnym zostały pozytywnie dostrzeżone i docenione w fachowej prasie polskiej i zagranicznej. Od początku istnienia Percival starał się koncertować jak najwięcej, w Polsce i na Zachodzie, m.in. we Francji, zdobywając ogromne doświadczenie. Wyprawy etnomuzykologiczne na Białorusi dały początek fascynacji słowiańską tradycją i śpiewami tradycyjnymi. Skład zespołu, początkowo bardzo często zmieniający się, zaczął powoli ustalać się od roku 2006. Wtedy też powstał drugi projekt, czysto folkowy, związany z odtwórstwem historycznym. Percival na poważnie zajął się tematem słowiaństwa i zgłębianiem kultury Słowian, budowaniem instrumentów i doskonaleniem gry na nich. Grupa ma na swoim koncie pięć płyt: trzy albumy Percivala historycznego oraz dwie płyty Schuttenbacha. Zespół zagrał ponad tysiąc koncertów w Polsce i w Europie, w tym tak ciekawych miejscach jak Wyspa Man (koncert dla tamtejszego premiera), Awinion, muzea archeologiczne w Niemczech, Norwegii i Szwecji. Odbył cztery indywidualne i dwie łączone polskie trasy koncertowe zakończone sukcesem komercyjnym i artystycznym. Zagrał u boku takich gwiazd jak Arkona, Korpiklaani, Alestorm czy Eluveitie. W latach 2011-2012 Percival współtworzył muzykę do albumu „Równonoc”, łączącego słowiański folk z hip-hopem, który zdobył rekordowe wyniki sprzedaży i jako jeden z nielicznych w Polsce status diamentowej płyty. Utwory grupy były wielokrotnie odtwarzane na falach Polskiego Radia. W ostatnich latach formacja staje się tez spektakularnie popularna w Internecie, zwłaszcza na popularnych platformach YouTube (blisko 4 miliony odwiedzin i ponad 7000 subskrybentów) i Facebook (ponad 23 tysiące polubień). Zespołowi poświęcono nawet specjalny brazylijski kanał YouTube i profil na Facebook, a jego najpopularniejszy klip: „Pani Pana” osiągnął blisko milion wejść.

 

Skład:

Mikołaj Rybacki
gitara, śpiew - Percival Schuttenbach
lutnia długoszyjkowa, bouzuki, mandolina, śpiew - Percival

Katarzyna Bromirska
wiolonczela, śpiew - Percival Schuttenbach
lira bizantyjska, sopiłka, akordeon, śpiew - Percival    

Joanna Lacher
gitara basowa, śpiew - Percival Schuttenbach
bodhran, śpiew - Percival

Christina Bogdanova
instr. perkusyjne, instr. elektroniczne, śpiew - Percival Schuttenbach
davul, cymbały, śpiew - Percival

Andrzej Mikityn
perkusja - Percival Schuttenbach

 

Facebook: https://www.facebook.com/PercivalSchuttenbach
Youtube:https://www.youtube.com/user/percivalschuttenbach

 

ETTENMOOR
Trójmiejski zespół założony w 2012 roku, grający melodic death metal o tematyce mitologii skandynawskiej. Powstał z inicjatywy gitarzystów Murzyna i Vel Sivolskiego pod nazwą Flesh Crawler. Początkowo miał być kapelą thrashową. Po kilku miesiącach Murzyn opuścił grupę z powodu różnic w kwestiach muzycznych. Zasilający ekipę wokalista Paweł Mazurkiewicz i nowy gitarzysta – Michał Kociak, ukierunkowali styl zespołu na melodic death metal. Formacja zaczęła ostre poszukiwania basisty i perkusisty, którzy pozwoliliby na rozpoczęcie prawdziwego grania. Po długim okresie prób z róznymi muzykami do Ettenmoor dołączyli Adrian Rafalski oraz Marcin Mazur. Różnice postrzegania muzyki między Sivolskym a Michałem Kociakiem zmusiły tego drugiego do opuszczenia zespołu. Kiedy pare tygodni później z kapeli odszedł Marcin Mazur, ekipa całkowicie się załamała i rozpadła. Nastała długa przerwa w graniu, póki nie pojawił się Alex Krysiuk, który zebrał chłopaków do kupy i rozpoczął nową erę dla Ettenmoor. We wrześniu do zespołu dołączył basista Dawid Koscielniak.

Skład:
Paweł „Mazur” Mazurkiewicz – wokal
Vel Sivolsky – gitara prowadząca
Alex Krysiuk – gitara rytmiczna
Dawid Koscielniak – gitara basowa
Tom Oleszek – perkusja

Facebook: https://www.facebook.com/Ettenmoor
Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=R3Ae9f1Satg

 

BILETY: 30 zł (przedsprzedaż) / 33 zł (Eventim) / 40 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Wójta Radtkego 47A, Gdynia, godz. 10:00-18:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-18:00), Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony, cena w sieci – 33 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.