GALERIA 238×504: SAINER (Etam Cru) – WERNISAŻ |

12 września (sb.) o godz. 16:00 zapraszamy na wernisaż billboardu Sainera (wł. Przemysław Blejzyk) z Etam Cru, który jest kolejną odsłoną Galerii 238×504, znajdującej się na elewacji Klubu Ucho. Tym razem to doskonała okazja, by poznać twórczość jednego z członków odnoszącej sukcesy zagranicą ekipy muralistów. Projekt został dofinansowany przez Województwo Pomorskie w programie „Rozwój kultury w województwie pomorskim w roku 2015″. Podczas wernisażu będziemy prowadzić dystrybucję pocztówek z reprodukcją pracy.

Billboard Sainera, ukazujący starszego mężczyznę zawieszonego fragmentem płaszcza o gałąź, otoczonego nieregularnymi kształtami, przypominającymi nie tyle jesienne liście, co rozbite szkło czy podarty papier, porusza trudny temat przemijania oraz starości – stygmatyzacji osób starszych, rozpadu pamięci i bolesnego doświadczenia uzależniania od pomocy innych – po kilkudziesięciu latach życia niejednokrotnego powrotu do bezbronności typowej dla dziecka.

Sainer
Rocznik 88′. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obecnie mieszkaniec Gdyni, w której prowadzi także swoją pracownię. Tworzy zarówno murale, jak i maluje na płótnie. Wraz z Mateuszem Gapskim (Bezt) powołał do życia Etam Cru. Ten duet artystów obecnie plasuje się w czołówce polskich reprezentantów sztuki ulicznej. Prace Etam Cru można zobaczyć w Polsce (Łódź, Gdynia, Bydgoszcz, Warszawa, Szczecin i in.), ale też zagranicą, m.in. w Bułgarii, Niemczech, Austrii, Włoszech, Portugalii czy USA.

Facebook: https://www.facebook.com/etam.grup

 

FOCUS ON…
Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zapoznać się z charakterem Fundacji Adapa, działającej na rzecz osób z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju, w tym z niepełnosprawnością intelektualną. Organizacja prowadzi rehabilitację społeczną i zawodową, tworzy miejsca pracy, grupy terapeutyczne i kluby zainteresowań. Oferuje konsultacje specjalistów, pomoce terapeutyczne, a także upowszechnia wiedzę na temat autyzmu i innych zaburzeń rozwoju, przeciwdziała wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością.

Strona internetowa: http://www.adapa.pl

 

Strona internetowa: https://www.238×504.net

 

WSTĘP WOLNY!

 

Projekt dofinansowany przez Województwo Pomorskie

logo_POMORSKIE_kolor