FLATFOOT 56, 6’10” |

Uwaga! Z przyczyn niezależnych od Klubu Ucho zespół Bishops Green nie zagra podczas koncertu 15 października. Jego koncert odbędzie się 29 października. Osoby, które nabyły bilet (45 zł) na wydarzenie Flatfoot 56, Bishops Green, 6’10”, mogą dokonać jego zwrotu w punkcie zakupu lub – z zachowaniem jego ważności – wziąć udział w obu koncertach (15.10., 29.10.)

FLATFOOT 56

Amerykański zespół, grający celtyckiego punka. Grupa używa szkockich dud, przez co często jest stawiana obok takich formacji jak Dropkick Murphys i Flogging Molly. Początki Flatfoot 56 sięgają 2000 roku. To wtedy trójka braci, pochodzących z Chicago – Tobin Bawinkel, Justin Bawinkel i Kyle Bawinkel, postanowiła wspólnie pograć. W styczniu 2001 roku do formacji doszedł multiinstrumentalista Josh Robieson (dudy, gitara, mandolina). Skład został jeszcze uzupełniony o drugiego gitarzystę. W 2001 roku zespół nagrał pierwsze demo, zaś rok później ukazał się jego debiutancki album – „Rumble of 56″. Dwa lata później na rynek trafił drugi krążek – „Waves of War”. Pochodzący z tej płyty utwór „That’s O.K.” był często prezentowany w amerykańskich stacjach radiowych i jest obowiązkowo grywany na koncertach. W 2004 roku zespół podpisał kontrakt z Flicker Records na wydanie dwóch płyt – „Knuckles Up” (2004) i „Jungle Of The Midwest Sea” (2007). W 2010 roku światło dzienne ujrzał album „Black Thorn”. W USA płytę wydała wytwórnia Old Shoe Records, natomiast na europejski rynek trafiła ona za sprawą renomowanej niemieckiej firmy People Like You. Producentem był Johnny Rioux – basista Street Dogs. Album trafił na amerykańską listę sprzedaży prezentowaną przez „Billboard Magazine”. Videoclip „Courage” został nominowany do chicagowskiej nagrody Emmy. W 2010 roku utwory Flatfoot 56 – „Shiny Eyes,” „Son of Shame,” i „We Grow Stronger”, zostały wykorzystane w telewizyjnym serialu “Sons Of Anarchy”. Ostatnie wydawnictwo grupy pt. „Toil” ukazało się w 2012 roku. Flatfoot 56 ma na swoim koncie występy na licznych festiwalach (m.in. Cornerstone Festival, Skanksgiving, Sonshine Festival, Warped Tour).

Aktualny skład:
Tobin Bawinkel – lead vocals, lead guitar
Kyle Bawinkel – bass, vocals
Justin Bawinkel – drums, vocals
Eric McMahon – bagpipes, guitar, bass drum
Brandon Good – mandolin, guitar, vocals

Facebook: https://www.facebook.com/flatfoot56

 

6’10”

Amerykański folk. Akustyczny projekt Tobina Bawinkela z Flatfoot 56.
BILETY: 25 zł (przedsprzedaż) / 28 zł (Eventim) / 35 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Wójta Radtkego 47A, Gdynia, pn.-pt.: godz. 10:00-18:00; sb.: godz. 10:00-14:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-16:00), Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony, cena w sieci – 28 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.