FOLK OFF! Tour 2015: KAPELA ZE WSI WARSZAWA, KAPELA MALISZÓW |

Kapela ze Wsi Warszawa

Na repertuar zespołu, założonego w 1997 roku, składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty – skrzypce, cymbały, baraban, bęben obręczowy – brzmią one wyjątkowo nowocześnie, a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z DJ’ami. „Święto Słońca” to siódmy album Kapeli ze Wsi Warszawa i pierwsza podwójna płyta w dyskografii formacji. KzWW wyrusza w muzyczną drogę ku słońcu, ponad horyzont, ze Wschodu na Zachód, spotykając niezwykłych artystów z Indii, Persji i hiszpańskiej Galicji. Wspólnym elementem łączącym tak geograficznie odległe tradycje z polską kulturą ludową był kult solarny i to ta duchowa wspólnota stała się główną inspiracją dla konceptu nowego wydawnictwa. Niezwykli goście z wielu muzycznych światów: awangardowa wokalistka z Galicji – Mercedes Peón, geniusz kemanche z Iranu – Kayhan Kalhor, wirtuoz sarangi – Ustad Liaquat Khan z Indii, legendarny czarodziej gramofonu – DJ Feel-X, wybitny altowiolista Michał Zaborski i inni. Nowa jakość produkcji dźwięku dzięki realizacji Studio AS One. Blisko 3 lata intensywnej pracy, 5 sesji nagraniowych w najlepszych polskich studiach, 13 utworów, 2 płyty, 1 album.

Strona internetowa: www.kzww.pl

 

Kapela Maliszów (Męcina Mała)

Rodzinna kapela z Męciny Małej (Beskid Niski), założona została przez multiinstrumentalistę Jana Malisza i jego dzieci. Zespół inspiruje się tradycyjną muzyką swojego regionu, czyli tańcami i przyśpiewkami z okolic powiatu gorlickiego. Kapela Maliszów nie ogranicza się w swojej twórczości jedynie do odtwarzania starych melodii – zespół tworzy również własne utwory, w których polski charakter łączy się doskonale z wypracowanym przez kapelę stylem. Tylko ostatniego lata formacja grała na prestiżowym festiwalu Petera Gabriela WOMAD w Wielkiej Brytanii oraz na koncertach w Europie i Azji. Wydana nakładem Karrot Kommando druga płyta zespołu – „Mazurki Niepojęte”, została wyróżniona prestiżowym tytułem Top Of The World przez brytyjski magazyn „Songlines”.

Strona internetowa: www.kapelamaliszow.com

 

Koncert jest częścią trasy FOLK OFF! Tour 2015

Organizator: Stowarzyszenie Sztuki Etnicznej „Transetnika”

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura Interwencje”

Patroni medialni: etno.serpent.pl, folk24.pl

 

BILETY: 38 zł (przedsprzedaż) / 41 zł (Eventim) / 45 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Wójta Radtkego 47A, Gdynia, pn.-pt.: godz. 10:00-18:00; sb.: godz. 10:00-14:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-16:00), Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony, cena w sieci – 41 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.