1926, POPSYSZE, PRZED PAŃSTWEM RARA |

1926

„Psychodelia, shoegaze i spora dawka noisu – gdyńska formacja 1926 godnie kontynuuje tradycje rozpoczęte przez kapele takie jak Sonic Youth, Colour Haze czy Slowdive i przenosi je na podatny, polski grunt. Korzystając z doświadczenia zdobytego w swoich macierzystych kapelach (w zespole udzielają się muzycy m.in. Kiev Office, Pomelo Taxi czy Karol Schwarz All Stars), na nowo definiują po1)jęcie Trójmiejska Scena Alternatywna, pokazując, że składy takie jak Mars Red Sky, Pharoh Overlord czy Tame Impala mają w Polsce godną konkurencję. Przestery, niesamowita atmosfera podczas koncertów, wielopoziomowe brzmienie i absolutne oddanie rodzinnemu miastu – to najlepsze cechy 1926”.

Facebook: https://www.facebook.com/1926band/?fref=ts
Bandcamp: http://1926band.bandcamp.com/

Popsysze

Rock and rollowe trio, które powstało w 2008 roku w Trójmieście. Grają w nim Jarosław Marciszewski (gitara, wokal), Jakub Świątek (perkusja) i Sławek Draczyński (bas). Zespół swój debiutancki album „Popstory” wydał w 2012 roku. Premiera drugiej płyty o nazwie „Popsute” odbyła się 16 stycznia 2015 roku. Popsysze lubi prostego rock and rolla i melodie, ale ma też zamiłowanie do „zepsucia” piosenek poprzez improwizacje i bardziej swobodne podejście do muzyki.  Inspiracją podczas pracy nad drugą płytą były początki hard rocka i stoner rocka, ale zespół pozostaje nadal wierny rock’n’rollowym formom i zapuszcza się czasami w stronę improwizacji i psychodelii. Teksty do drugiej płyty w większości zostały napisane po polsku. Muzyka na płytę „Popsute” została nagrana na taśmę w dwa dni w Studiu Custom 34, pod uchem realizatora Jana Galbasa (Ampacity, Octopussy). Zespół chciał oddać przez to atmosferę koncertową, nieco brudną i naturalną.

Facebook: https://www.facebook.com/Popsysze/?fref=ts
Bandcamp: https://popsysze.bandcamp.com/

 

Przed Państwem Rara

„Jestem zrobiony z wody. Nie zorientowalibyście się, ponieważ mam tę wodę w środku. Moi znajomi też są z wody. Wszyscy. Nasz problem polega na tym, że musimy poruszać się tak, żeby nie wsiąknąć w ziemię, a jednocześnie zarabiać na życie” – P.K.D.

Facebook: https://www.facebook.com/raramoment/?fref=ts
Soundcloud: https://soundcloud.com/przed-pa-stwem-rara