GALERIA 238×504: ANNA TAUT – WERNISAŻ |

29 listopada (nd.) o godz. 16:00 zapraszamy na ostatni wernisaż, który odbędzie się w ramach tegorocznej działalności Galerii 238×504, znajdującej się na elewacji Klubu Ucho. Cykl zamknie obraz Anny Taut. Projekt został dofinansowany przez Województwo Pomorskie w programie „Rozwój kultury w województwie pomorskim w roku 2015″. Podczas wernisażu będziemy prowadzić dystrybucję pocztówek z reprodukcją pracy.

Najbardziej enigmatyczny z projektów, emanujący niepokojem „Zbiornik” Anny Taut, to stworzony techniką malarską, zachowany w odcieniach niebieskiego, granatu i czerni, wielkoformatowy obraz obiektu przypominającego akwarium. Tytułowy zbiornik to przestrzeń krzywdzących stereotypów, dotyczących rasy, pochodzenia, niepełnosprawności i płci, ograniczających ludzki światopogląd oraz oddalających zbiorowość od tworzenia społeczeństwa, opierającego się na poszanowaniu różnorodności oraz przełamaniu strachu wobec tzw. „Obcego”.

Strona internetowa: http://238×504.net/

ANNA TAUT

Urodziła się w 1984 roku w Warszawie. Dyplom Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku uzyskała w 2009 roku – to właśnie tu rozpoczęła się jej przygoda ze sztuką. W swoich pracach interesuje się przede wszystkim człowiekiem i sposobami wyrażania jego indywidualności. Jej wypowiedzi oscylują od silnie emocjonalnego malarstwa sztalugowego aż do wyrażania się poprzez ruch i taniec. Taut fascynują także praca ze szkłem artystycznym, jak i ingerencja w przestrzeń poprzez sztukę muralu. Wraz z Adamem Romualdem Kłodeckim (Theosone) współtworzy ATAK crew – kolektyw zajmujący się street artem. Brała udział w wielu wystawach i warsztatach.

Facebook: https://www.facebook.com/anna.taut

 

FOCUS ON…

Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni od 2004 roku posiada status organizacji pożytku publicznego. Od tego czasu znaczącym źródłem funduszy na pokrycie bieżących potrzeb hospicjum jest przekazywany organizacji 1% podatku dochodowego. W ciągu lat rozwoju utworzono poradnię opieki paliatywnej, w której udziela konsultacji ambulatoryjnych, ośrodek opieki nad osieroconymi, zajmujący się rodzinami zmarłych w hospicjum osób, a także zaczęto nieodpłatnie prowadzić wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, której odbiorcami są głównie, choć nie wyłącznie, pacjenci hospicjum domowego.

Strona internetowa: www.hospicjum.gdynia.pl

 

WSTĘP WOLNY

 

Projekt dofinansowany przez Województwo Pomorskie

logo_POMORSKIE_kolor