DR. HACKENBUSH, THE SYNTETIC, Coco Bongo |

DR. HACKENBUSH

As trójmiejskiej sceny muzycznej, który z jednej strony zadziwia doskonałą muzyką rockową własnego autorstwa, a z drugiej masakruje poetycko frywolnymi aranżacjami kultowych przebojów największych światowych tuzów, takich jak „Beatlesi”, „Stonsi” czy „Kinksi”. W jedno ucho wpływa nam delikatnym, acz surowym, strumieniem rockowych ballad, niegdyś królujących na listach przebojów, zaś w drugie – pompuje wulgarnie uproszczone obrazy z życia, które ubiera w ostrą muzykę – zarówno własną, jak i kultową dla całego rockowego świata. Trzeba zauważyć, że grupa jest najbardziej znana z coverów znanych, światowych grup rockowych z własnymi wulgarnymi tekstami, które wydano pod nazwą „Dr. Huckenbush”. Zmora, założyciel zespołu, określił ten zabieg jako „luźne inspiracje”. Obszerny materiał nagrany w latach 80., ale z powodu cenzury wydany dopiero w następnej dekadzie, osiągnął status megahitów. Któż z nas nie słyszał „Mięgwy”, „Kosa”, „Nie graj ze mną w ch*ja”, „Jasiu (nie ruszaj ku*wy)”, „Pasji” czy „Nienormalnego”. Z czasem, obok coverów, megahitami stały się również autorskie kompozycje Zmory np. „Kolorowa dupa”, co zaowocowało wydaniem kolejnych albumów – „Jabole”, „Betoman” i „Córka generała”. Po wieloletniej przerwie, Doktor wznowił działalność koncertową, skupiając się głównie na coverowo-wulgarnym i autorskim repertuarze spod znaku Huckenbusha z małym dodatkiem cenzuralnych songów z repertuaru radiowego Hackenbusha.

Skład:
Andrzej „Zmora” Rdułtowski – gitara, wokal
Jacek „Jaco” Jankowski – bas
Alex Szmidt – perkusja

 

The Syntetic (zwany też Miszcz Pawarotti lub Człowiek widmo)

Jednoosobowy amatorski projekt muzyczny Dariusza Pakuły ze Świętochłowic. W swoich tekstach, często chaotycznych i pełnych surrealistycznego humoru, The Syntetic opowiada różne historie inspirowane m.in. baśniami i fantastyką naukową. Charakterystyczną cechą wokalu Pakuły jest jego silny śląski akcent, jednak słownictwa z języka śląskiego używa sporadycznie. Jako tło muzyczne wykorzystuje stare przeboje synth popowe, dance i techno. Swoje utwory nagrywał na kasetach magnetofonowych, które były przekazywane między znajomymi. Po pewnym czasie ktoś umieścił próbki jego twórczości w internecie, gdzie zdobyły popularność. Pakuła początkowo nie wierzył w to zainteresowanie, był przekonany, że znajomi drwią z niego. Przekonał się o nim dopiero, gdy zaczął publicznie występować. Na swoim koncie ma koncerty m.in. w Świętochłowicach, Katowicach, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu oraz Bytomiu. W 2007 roku wystąpił gościnnie na płycie „Gra?” zespołu El Doopa w utworze „Czarny niewolnik”. Od 2008 roku projekt działa pod nazwą Syntetic i tworzą go Miszcz Pawarotti oraz DJ 5:cet. Premiera pierwszego oficjalnego albumu Miszcza – „Tchnienie mocy”, odbyła się w katowickim klubie Cogitarur 1 kwietnia 2009.

Coco Bongo
Zespół z Sucharszczyzny Pomorskiej, grający gatunek stworzony i nazwany przez nich samych – punk&roll (albo zwyczajnie – pedau punk). Powstał przypadkiem z trójki ludzi, którzy po prostu chcieli robić muzykę i odreagować trudne dzieciństwo. Nie ma specjalnych wzorców dla muzyki, jaką gra. Jednakże gdzieś tam delikatnie wzoruje się starych kalifornijskich brzmieniach zmieszanych ze współczesną muzyką rockową, kiełbasą i piwem. Za ciemnymi okularami ukrywają się ludzie chcący zapełnić lekko zadymioną spelunkę i ukryć swoje przepite oczęta.

Skład:
Buszu – gitara zwodząca, łabędzi śpiew
Rurza – bas, dzikie okrzyki
Pszemo – gary, napoje chłodzące

Facebook: https://www.facebook.com/cocobongo.gda

 

BILETY: 30 zł (przedsprzedaż) / 33 zł (sieć Eventim) / 35 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Wójta Radtkego 47A, Gdynia, pn.-pt.: godz. 10:00-18:00; sb.: godz. 10:00-14:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-16:00), Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony, cena w sieci – 33 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.

Jedna odpowiedź na “DR. HACKENBUSH, THE SYNTETIC, Coco Bongo”

  1. Andrzej Rdultowski

    4 grudnia "Noc Głupały" czyli potrójny zestaw niszczący !!!!!! Zapraszam serdecznie :)

    Odpowiedz