OBSCURE SPHINX, Sounds Like The End Of The World, Rosk |

OBSCURE SPHINX

Od samego założenia w 2008, Obscure Sphinx wytrwale buduje swoją pozycję swoistego fenomenu polskiej sceny metalowej. Zespół ze swoją charyzmatyczną wokalistką, plemiennymi wręcz rytmami i nieokiełznaną agresją 8-miostrunowych gitar z powodzeniem wpisuje się w szufladkę Post-Metal dodając do tego elementy charakterystyczne dla Doom czy Black Metalu co sprawia, że ich muzyka wymyka się klasyfikacjom i buduje nową jakość na rynku.
Już ich debiut z 2011 roku, „Anaesthetic Inhalation Ritual“ umieścił grupę na wielu nagłówkach w mediach, a przede wszystkim zagwarantował im trzecią pozycję na liście Best Post-Metal Album portalu Metalstorm, zaraz po wydawnictwach CULT OF LUNA i THE OCEAN. Jednocześnie zespół zaczął potwierdzać swoje miejsce na rynku będąc gościem festiwali takich jak Metalfest, Brutal Assault czy Summer Breeze, gdzie z marszu wygrali nagrodę New Blood Award dla najbardziej obiecującego nowego zespołu, jednogłośnie przyznaną im przez jury, składające się z dziennikarzy i muzyków z topowych wydawnictw i grup. W 2013 światło ujrzał ich drugi album, „Void Mother“. Swoją niemal namacalną atmosferą album uplasował OS w czołówce sceny w Polsce a także umocnił ich pozycję w Europie. Dość wspomnieć, że pierwszy berliński koncert zespołu został wyprzedany, a trasa promująca album objęła Niemcy, Francję, Wielką Brytanię, Belgię, Holandię, Czechy, Słowację, Rumunię, Bułgarię, Serbię, Bośnię i Słowenię. Zespól zagrał także na wiodących festiwalach w Europie jak ponownie Brutal Assault, Devilstone, Dunk! Festiwal w Belgii czy Gothoom w Słowacji. Do niewątpliwych sukcesów należy trasa „Czarna Polska Jesień“ u boku Behemoth, gdzie OS został zaproszony jako direct support, czyli grupa występująca bezpośrednio przed gwiazdą wieczoru.

We wrześniu 2016 ukazało się ich najnowsze dzieło; „Epitaphs“ nagrane w całości na żywo, którego autorem okładki jest Mario Duplantier z zespołu Gojira, zbiera bardzo pochlebne recenzje dzieła zamkniętego, kompletnego i przemyślanego. A premierowy singiel, „Nothing Left“ w przeciągu miesiąca od premiery został odtworzony ponad 30 tys razy.

 

SOUNDS LIKE THE END OF THE WORLD

Sounds Like The End Of The World to gdański, pięcioosobowy zespół instrumentalny. Projekt powstał w maju 2012 roku. W marcu 2013 grupa wydała EP-kę „It All Starts Here”. 6-go maja 2014 ukazał się debiutancki album „Stages of Delusion”. Zespół miał do tej pory przyjemność dzielić scenę z takimi wykonawcami jak God is An Astronaut, This Will Destroy You, Long Distance Calling, Sleepmakeswaves, Tides From Nebula, Obscure Sphinx, Besides, Coma, Lipali, Tune czy DispersE. Dzięki swojej aktywności koncertowej oraz dobrze przyjętej płycie Sounds Like The End Of The World jest często wymieniany w mediach jako czołowa polska siła instrumentalna. Obecnie zespół skończył nagrywać materiał na swój drugi krążek. Wydanie albumu planowane jest jesienią 2016r. Ten energiczny skład jest w stanie zabrać cię w instrumentalną podróż nie tylko na koniec świata ale i w głąb samego siebie. Sounds Like The End Of The World przedstawiają alternatywę dla codzienności, oferując bezpretensjonalną lirykę nasyconą soczystym gitarowym brzmieniem. Łącząc niecodzienne aranżacje oraz melodyjne dźwięki tworzą błyskotliwą, tajemniczą całość.

 

ROSK

Rosk to projekt, który łączy w sobie elementy post-metalu, black metalu i ambientu. Ich koncerty, gdzie muzyka miesza się z niepokojącymi wizualizacjami z powodzeniem wpisuje zespół w szufladkę zajętą przez Amenra, Oathbreaker czy Terra Tenebrosa. Ich debiutanckie EP ukazało się w czerwcu 2016, w chwili obecnej w warszawskim Nebula Studio trwają nagrania pełnego albumu zespołu.
 

BILETY: 40 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu)
Dostępne online:
https://ucho.interticket.pl/program/obscure-sphinx-sounds-like-the-end-of-the-world-rosk-2546/7339

Dostępne stacjonarnie:

  • Salon Muzyczny PULS, ul. Wójta Radtkego 47A, Gdynia
  • Spirit Of Rock And Roll, ul. Lendziona 17, Gdańsk Wrzeszcz
  • CultureBox, ul. Świętojańska 30, Gdynia
  • Greckie Biuro Podróży Barkost, ul. Świętojańska 100, Gdynia
  • Biuro Podróży EL GLOBO, ul. Podjazd 9, Sopot
  • Stowarzyszenie Turystyczne Sopot, Plac Zdrojowy 2, Sopot
  • Holidays, ul. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan), Gdańsk
  • Biuro Turystyczne Dunaj, ul. Targowa 11/2, Lębork

 

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczona do sprzedaży „w dniu koncertu” obowiązuje jedynie wówczas, gdy wejściówki nie zostaną wykupione w ramach przedsprzedaży.

Nie prowadzimy rezerwacji biletów.

UWAGA! Wszystkie bilety kupione w przedsprzedaży na odwołany koncert z 17.09.2016 i niezwrócone do miejsc zakupu zachowują ważność.