LUXTORPEDA |

Zespół Luxtorpeda powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha – gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka i basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3, oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel – raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

Debiutancki album kapeli – zatytułowany po prostu „Luxtorpeda” (2011), jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych. Teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów „Niezalogowany”, „Autystyczny” i „Za wolność”.

Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas takich wydarzeń jak Jarocin Festiwal 2011 i 17. edycji Przystanku Woodstock. Utwór „Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, w Eska Rock i w Antyradiu. Luxtorpeda otrzymała 4 nominacje do nagrody „Fryderyk” za 2011 i zdobyła statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa.

9 maja 2012 roku ukazała się druga płyta Luxtorpedy zatytułowana „Robaki”. Tak samo jak pierwsza szybko zdobyła status „Złotej Płyty”. Drugi krążek promują teledyski do utworów „Hymn” i „Wilki dwa”. Rok 2012 przyniósł Luxtorpedzie występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich wykonawców jak Slayer, Metallica czy Machine Head, POD, Motorhead, Limp Bizkit, Sabaton. Zespół otrzymał również „Złotego Bączka” – nagrodę publiczności Przystanku Woodstock. W roku 2013 był nominowany w trzech kategoriach do nagrody Fryderyki 2012.

W 2014 roku ukazał się trzeci album zespołu. Ostania płyta pt. „MyWasWyNas” wydana została w 2016 roku.

 

BILETY: 39 zł (pwevents.pl) / 44 zł (przedsprzedaż) / 49 zł (w dniu koncertu)

Przedsprzedaż online:
39 zł – http://pwevents.pl/bilety/luxtorpeda-ucho-gdynia/531/0

Przedsprzedaż stacjonarna:
44 zł – Klub Ucho, ul. Św. Piotra 2

 

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczona do sprzedaży „w dniu koncertu” obowiązuje jedynie wówczas, gdy wejściówki nie zostaną wykupione w ramach przedsprzedaży.

Nie prowadzimy rezerwacji biletów.