Bracia Figo Fagot, Mr. Tea |

Zespół Bracia Figo Fagot powstał we wrześniu 2010 roku na potrzeby serialu „Kaliber 200 Volt”, emitowanego w jednej z telewizji muzycznych i jest realną kontynuacją serialowych postaci tworzących wysmakowane disco polo z elementami humorystycznej ironii. BFF to „Figo – Fabian Barłoś“, czyli Piotr Połać (wokal, teksty) oraz „Fagot – Szymon Filip Barłoś“, czyli Bartosz Walaszek (keyboard, wokal, teksty).

21 maja 2012 roku, nakładem S.P. Records, ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Na Bogatości”. Album zawierał utwory znane z serialu „Kaliber 200 Volt” w nowych aranżacjach, a także premierowe kompozycje. Płyta jeszcze tydzień przed premierą znalazła się na pierwszym miejscu przedsprzedaży empik.com w rankingu TOP 50. Singlem promującym wydawnictwo był utwór „Bożenka”, do którego teledysk obejrzało już ponad 15 milionów użytkowników kanału Youtube.

5 października 2013 na sklepowych półkach pojawił się drugi krążek kapeli – „Eleganckie Chłopaki”, na którym gościnnie wystąpił Czesław Mozil. Album, podobnie jak jego poprzednik, przypadł do gustu publiczości, która wypełniała po brzegi każdą salę, w której grali Bracia Figo Fagot.

Trzecia studyjna płyta – „Discochłosta”, wydana została jesienią 2014 roku. Krytycy nie pozostawili na niej suchej nitki, ale opinie fanów zespołu oraz atmosfera na koncertach świadczą o tym, że Bracia Figo Fagot jeszcze długo ze sceny nie zejdą.

W 2015 roku zespół nie próżnował i wydał kilka nowych singli – „Polska”, „Trzech króli”, „Lato i Morze” czy „Dziewczyna zawistna”. Utwory te znalazły się na płycie „Disco Polo”, która ujrzała światło dzienne jesienią 2016.

Mr. Tea
Grupa pięciu zwariowanych kumpli, których połączyła wspólna zajawka – granie ciężkiej muzy i agresywnych riffów przeplatanych schizowymi melodiami. Muzyka Pana Herbatki to powrót do korzeni NU Metalu, w czasy, kiedy na scenie królowały takie zespoły jak KoRn, Deftones, Slipknot czy Rage Against the Machine. Zespół powstał w 2016 roku w Poznaniu i wtedy też ukazał się jego album demo – „Tea Time”. Do tej pory udało mu się zagrać kilkadziesiąt koncertów, na których dzielił scenę z takimi kapelami jak HOPE, Materia, The Sixpounder, Yerlam, Bracia Figo Fagot, Infected Rain.

Mr. Tea – Facebook

Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu)
Dostępne: Interticket oraz CultureBox Gdynia