Elder, Red Scalp, Diuna |

Elder

Od około dekady cieszą się mianem jednej z najciekawszych formacji gatunku. Wiecznie zaskakują, są w nieustannym ruchu, bez ustanku się rozwijają. W swoich epickich kompozycjach jak nikt inny potrafią połączyć przytłaczającą psychodelię rodem, wielgachne stoner-doomowe riffy i progresywne pomysły. Ich trzy ostatnie krążki – „Dead Roots Stirring” (2011), „Lore” (2015) i „Reflections of a Floating World” (2017) zachwycały zarówno krytyków, jak i słuchaczy na całym świecie.

https://beholdtheelder.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/elderofficial

 

Red Scalp

Zdecydowanie jedna z perełek polskiej sceny rockowej ogólnie. Jedyne w swoim rodzaju połączenie klasycznego, pustynnego stonera, psychodelicznych odwiedzin przyjaciół z innych planet oraz kultury Indian Ameryki Północnej. A przy tym wszystkim zespół niezawodny koncertowo.

https://redscalp.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/RedScalp/

 

Diuna

W 2013 roku, w Toruniu, Diuna została usypana z pustynnego piachu. Stało się to w kraju, gdzie średnia temperatura wynosi 6°C. Oprócz tego pada deszcz, wieje wiatr, jest zimno, ale czasem gorąco tak mocno, że ludzie chcą, aby było znowu zimno. Dlatego Diunie wychodzi granie polskiego stoner rocka z noisowo-psychodelicznymi naleciałościami. Mimo że śpiewa po polsku to zdarzało jej się grać z zespołami z zagranicy takimi jak 1000mods. Dotychczas wydała dwie EPki i debiutancki album „The Very Best of The Golden Hits”.

https://www.facebook.com/diunaband/
https://diuna.bandcamp.com/

 

Bilety: 50 zł (przedsprzedaż) / 60 zł (w dniu koncertu)
Dostępne: goout.net