Apteka – Urodziny Kodyma |

Zapraszamy na koncert legendarnego trójmiejskiego zespołu Apteka Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego. Grupa początkowo miała być tylko rodzajem przewrotnego eksperymentu, alternatywnym sposobem spędzania czasu kumpli z liceum. Wyrosła ponad swoje założenia, stając się zespołem legendarnym, punktem odniesienia, wyróżnianym mianem kultu. Pomimo wielu metamorfoz i zmian personalnych zespół wydał kilka krążków („Synteza”, „AAA…”, „Big Noise”, „Narkotyki”, „Live’92”, „Urojone całe miasto”, „Menda”, „Spirala”) i ma w swoim dorobku setki koncertów, nagrody i wyróżnienia prestiżowych periodyków muzycznych. Apteka od lat zajmuje czołowe miejsce na polskim rynku muzycznym. Jest niezależną przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. To przywilej dany tylko nielicznym. Apteka to trans, psychodelia, rock, niesamowita energia i żywiołowość – o czym najlepiej przekonać się w czasie występów na żywo.  Cytując lidera grupy – Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego, można bliżej poznać przesłanie formacji: „Zespół, grupa, środowisko związane z nazwą „Apteka” to nieograniczona hurtownia pewnej filozofii życia. Nieelastyczna, a jednocześnie fantastycznie współgrająca z aktualnym tłem, daleka od pochlebstw, a jednak zespalająca tak skrajne życiowe ekstrema (…)”. Za tym, co dzieje się z zespołem Kodyma dalej, nie nadąża chyba nawet on sam. Są, grają, koncertują. Niby nie wiadomo dokładnie, co i jak, ale wiadomo, że Jędrzej znajdzie właściwą pigułkę muzyczną na każdą okazję.

www.apteka-band.eu
https://web.facebook.com/aptekaband/

Druga Fala
Przy okazji prac nad płytą „Gdynia 1988-2018” spontanicznie zawiązał się kolektyw, zrzeszający dwa pokolenia muzyków oraz dzieci twórców brzmienia lokalnej sceny alternatywnej. Celem Drugiej Fali jest przypominanie o bogatym dorobku Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej. Sceny, która nie oglądała się na trendy oraz nie uznawała granic stylistycznych, łączyła style muzyczne i przede wszystkim charakteryzowała się melodyjnością i iście morską przestrzenią.

Druga Fala to Energia – Przebojowość – Przekaz.

Leśne Zwierzęta
Leśne Zwierzęta wychodzą z ukrycia, chociaż schowały się tam przed zgiełkiem nowoczesnego, industrialnego miasta. W norach i dziuplach chowają swoje instrumenty i tajemnice. Karmią się torfem, smacznymi interwałami, dźwiękami sitaru, bębnów z głębi puszczy, echem gitar i drganiem strun głosowych. Czasem ugryzą coś z elektroniki pozostawionej w lesie przez nieuważnych turystów. Nawet, gdy ich nie widzisz, one widzą ciebie. Chowają się za drzewem, pod mchem, za krzakiem winorośli. Wsłuchaj się w jesienny wiatr, usłyszysz muzykę.

Skład:
Emilia Pollok – wokal, instrumenty klawiszowe,
Michał Andrys – gitara, sitar, elektronika
Gościnnie:
Maksymilian Kreft – perkusja, perkusjonalia
Filip Arasimowicz – gitara basowa, kontrabas
Jakub Klemensiewicz – sax

Bilety: 35 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu)
Dostępne: Interticket oraz CultureBox Gdynia