[ODWOŁANY] Rebel Sound Tour: 1125 & Podwórkowi Chuligani |

1125

Sztandarowy zespół polskiej sceny hardcore. Powstał w 1996 roku w małym miasteczku Złotów z inicjatywy Piotra Michasia (weterana lat 80. z lokalnie kultowego zespołu Reżim), który zrekrutował młodszych niemal o pokolenia chłopaków. Skład okazał się połączeniem idealnym. Zespół z marszu nagrał pierwszą kasetę, która okazała się hitem na scenie undergroundowej, a po występie na Totalnym Rozpierdolu Systemu w Podkowie Leśnej w 1997 roku, zaczął koncertować w całym kraju.

1125 byli wówczas kwintesencją stylu hardcore, a jednocześnie mieli w sobie te kilkanaście procent punk rocka, co sygnalizowała zarówno nazwa pochodząca ze sztandarowego kawałka Rejestracji, jak i sama muzyka oraz polskie teksty. Wszystko to sprawiło, że „jedenastki” jednoczyły punków i hardcorowców. Aktywność 1125 sprawiła, że Złotów stał się ”stolicą polskiego hardcore”, a kapela jego symbolem.

Błyskawicznie przygotowany nowy materiał, został nagrany tym razem w szwedzkim studio Soundlab, co było potężnym jakościowo skokiem w dyskografii zespołu. W 1999 roku materiał ten ukazał się na płycie „Płonie mi serce”, a utwory z niej pochodzące do dziś są trzonem koncertowego setu zespołu. Kolejne lata to split album z zespołem Frontside oraz druga wizyta w Szwecji. Jej owocem była płyta „Nieugięci” (2002), zdradzająca skłonność do nieco cięższego, metalowego brzmienia. Następne albumy zespołu to „Next War” (2004), „Victims Of Forgetting” (2007) oraz „For When Tomorrow Comes” (2008).

Po okresie mniejszej aktywności, zespół 1125 zagrał w 2016 roku ponad 20 koncertów, świętując w ten sposób swoje 20-lecie. Koniec roku 2018 przyniósł ich nowy, pierwszy od 10 lat, premierowy album. „Niepewności czas” zawiera 10 piosenek w klasycznym stylu hardcore, z polskimi tekstami, które – jak zawsze w przypadku zespołów hardcore/punk, są mocną i krytyczną reakcją na otaczające nas realia społeczno-polityczne.

Skład:
Rafał – wokal
Szymon – gitara
Adam – gitara
Dawid – bas
Krzysiek – perkusja
Podwórkowi Chuligani

Skład:
Robert „Franek” Wudarski – wokal, teksty
Jakub ” Paju” Pajewski – gitara, wokal
Artur Kania – bas, wokal
Radosław Witkowski – klawisze
Adam „Duken” Przemyłski – perkusja

 

19:00 – otwarcie drzwi
20:00 – start koncertu

 

Bilety: 35 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu)
Dostępne: Interticket oraz CultureBox Gdynia